Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
15.12.2012
На Гребінківщині розпочався тиждень права - 2012

Гребінківська РДА входить до складу державних органів, які, згідно з Конституцією, зобов'язані захищати і гарантувати права і свободи людини

Реалізація та захист прав людини

З нагоди річниці проголошення Загальної декларації прав людини Указом Президента України від 8 грудня 2008 року було започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. 10 грудня кожного року відзначається День прав людини - присвячений проголошенню Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Реальність прав людини, гарантованих Конституцією та міжнародник угодами нашої країни, виявляється утому, що існують засоби реалізації цих прав і їх можна захистити у випадку порушення.

Для забезпечення реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина, Конституція і законодавство України передбачають можливість здійснення громадянами певних дій, а також утворення системи органів держави, призначенням якої є допомога громадянам у реалізації і захисті їх прав.

Можливості здійснення громадянами певних вчинків щодо захисту власних прав і свобод і система органів, які захищають і забезпечуютьці права та свободи, утворюють юридичний механізм захисту прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не варто захищати спекулянта

Юридичний механізм захисту прав людини - це можливості здійснення громадянами певних вчинків щодо захисту власних прав і свобод і система органів, які захищають і забезпечують ці права та свободи.

Конституція України передбачає такі можливості здійснення громадянами дій, спрямованих на захист їх прав і свобод, як:
- захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань (ст. 27, ч.2іст. 55, ч.5);

- об'єднуватися в політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод (ст. 36, ч. 1);

- проводити збори, мітинги, походи і демонстрації (ст. 39);

- направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади (ст. 40);

- захищати в суді свої права і свободи (ст. 55,4.1 і 2);

- звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Рад и України з прав людини (ст. 55, ч.З);

- звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповід них міжнародних установ або органів (ст. 55,ч.4).
До складу державних органів, які, згідно з Конституцією, зобов'язані захищати і гарантувати права і свободи людини належать:
1) Верховна Рада України;
2) Президент України;
3) Кабінет Міністрів;
4) центральні та місцеві органи державної виконавчої влади;
5) органи місцевого самоврядування;
6) органи міліції;
7) служба безпеки;
8) прокуратура;
9) суд який діє відповідно  до загальних принципів судочинства, визначених уст. 129 Конституції України.
Права людини регулюються як внутрішньодержавним, так і міжнародним правом. Стаття 55. Конституції України говорить:

"Кожен має право після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів європейських і міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна".

Міжнародний захист прав людини набуває, особливо останнім часом, великого значення.

Організацйна структура європейської системи захисту прав людини:
1. Європейська комісія з прав людини (складається з 43 чоловік, що обираються строком на3 роки).

2. Європейський суд з прав людини - єдиний юрисдикційний орган, який працює на постійній основі - всього 39 суддів (у його складі діє Велика палата - 17 суддів, що займається питаннями внутрішньо судової апеляції);

3. Комітет міністрів Ради Європи - функції обмежуються лише наглядом за виконанням остаточних постанов Європейського суду.
В рамках реалізації цієї акції Гребінківська райдержадміністрація відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 12.10.2012 року N9479 "Про затвердження обласного плану заходів з проведення у 2012 році Всеукраїнського тижня права" розробила та затвердила районний план заходів з проведення у районі Всеукраїнського тижня права (розпорядження голови РДА від 15.11.2012 року N9490).

Ці заходи спрямовані на більш поглиблене ознайомлення населення Гребінківського району з питанням реалізації і захисту прав людини, закріплених Конституцією України та Загальною декларацією прав людини.

Гребінківська райдержадміністрація входить до складу державних органів, які, згідно з Конституцією, зобов'язані захищати і гарантувати права і свободи людини.

В рамках цієї акції і поза нею на підставі Закону України "Про безоплатну правову допомогу" від 02.06.2011 №3460-VІ  у адміністрації функціонує громадська приймальна по наданню безоплатної первинної допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини (графік прийому: щосереди з 9 до 11 години, кабінет №12, перший поверх приміщення райдержадміністрації, телефон 92-0-69).

Завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації,
«Гребінчин край»


Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 2959
Теги: тиждень права, права людини, Конституція України, Гребінківщина, Гребінка. РДА, Закон України, 2012
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ