Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
21.10.2021
На Полтавщині у Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока (ФОТО)

Полтавщина є лідером у країні за кількістю великої рогатої худоби й корів та обсягами виробництва молока у с/г підприємствах

У Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока

На Полтавщині у Лохвицькій громаді будують цех із переробки молокаУ селі Васильки Лохвицької територіальної громади Миргородського району триває реконструкція будівлі колишнього дитячого садка. Старе незадіяне приміщення переобладнують у цех по первинній обробці та переробці молока.

«Полтавщина є лідером у країні за кількістю великої рогатої худоби й корів та обсягами виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах. Це добре, що громади не припиняють розвивати молочну галузь й ініціюють появу кооперативів з прийому молока, будівництво цехів із виробництва та обробки сировини, – говорить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Нове комунальне підприємство будують у співфінансуванні: за кошти державного фонду регіонального розвитку (9 млн. грн) та з бюджету Лохвицької територіальної громади (3,8 млн. грн). Будівельна готовність – 48%.

За перший місяць роботи будівельники демонтували покрівлю, закупили необхідні матеріали. Триває заміна вікон, штукатурні роботи в середині будівлі, демонтаж стінових перегородок.
 
 «Приміщення давно пустувало, тому вирішили його зберегти і використати з користю. По-перше, у новий цех із переробки молока жителі кількох сіл будуть здавати сировину за вигідної ціною, по-друге, на підприємстві будуть створені робочі місця, а жителі громади отримуватимуть якісну молочну продукцію. Спочатку в цеху працюватиме 15-20 осіб, але з перспективою розширення. По мірі розвитку підприємства кількість новостворених робочих місць сягатиме 100 одиниць», – розповів начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва виконавчого комітету Лохвицької міської ради Рагім Абдулкадиров.


у Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока
 

Після завершення будівельних робіт у цех буде завезене технологічне обладнання. Тут планують виготовляти молочну продукцію широкого асортименту: сири тверді, кефір, сметана, бринза, йогурт, масло, вершки. Продукція вироблятиметься за унікальною технологією з чистого, вищого сорту сировини. Планується, що після збільшення об’ємів виробництва – потенціал прийому молока у населення, яке утримує корів, на території Лохвицької громади та сусідніх громад складе понад 12 т/добу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гребінківщині за минулу добу зареєстровано 25 нових випадків захворювання на COVID-19

Реалізація проєкту стане економічним поштовхом для розвитку та впровадження механізмів соціально-економічної самодостатності Лохвицької ТГ. Переробка молока підвищить рентабельність сімейних ферм та особистих селянських господарств, стимулюватиме розвиток тваринницької галузі у населення.
 

у Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока


Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 640
Теги: новини, цех із переробки молока, Фото, Лохвиця
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ