Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Суспільство
23.05.2012
Нічні поїзди не скасовуватимуть, але в майбутньому вони стануть сучасними


Нічні поїзди не скасовуватимуть, але в майбутньому вони стануть сучасними

Теперішні поїзди із спальними вагонами  курсуватимуть ще у найближчі 4-5 років, опісля їх замінять сучасні із місцями для сидіння. Про це сьогодні під час брифінгу у Кабінеті Міністрів повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков.

«Нічні поїзди курсуватимуть ще 4-5 років. Потім вони теж будуть нічними, але сучасними. Якщо говорити про спальний вагон, то, як правило, у Європі не багато спальних поїздів», - сказав Борис Колесніков.

За словами Віце-прем’єр-міністра, 95% пасажирських вагонів придбані ще за часів Радянського Союзу, тож із 7 тисяч вагонів 6,8 тисяч через 4-5 років потрібно буде списати.

«При купівлі нових спальних вагонів буде дуже висока вартість квитків. Один новий вагон такого класу коштує 2 мільони євро. Коли людина сидить у кріслі, то у поїзда немає ніяких додаткових затрат: немає провідників, постільної білизни, депо, де по 8 годин поїзд миють», -  наголосив Борис Колесніков.

За його словами, сьогодні держава відшкодовує пасажирові 50-70% реальної вартості квитка на поїзд. Саме тому піднімати ціни на квитки недоцільно. «Піднімати вартість квитків невиправдано, тому що тоді треба буде значно піднімати», - підкреслив Борис Колесніков.

Тож нині відбувається оптимізація рухомого складу вітчизняної залізниці. Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що наразі відмінятимуться лише ті нічні поїзди, які не користуються популярністю у населення та не можуть перевозити 15-20 пасажирів на відстані у тисячу кілометрів, а відтак їх скасування ніяк не пов’язане із впровадженням  поїздів Hyundai. Існування таких нерентабельних поїздів у реальності призводить до дорожчання   квитків, оскільки вимагають утримання персоналу.

«Нічні поїзди почали скасовувати ще у жовтні, жодного відношення до Hyundai вони не мають, тому що за перші 4 години продажів на них було продано 2,4 тисячі квитків», - зазначив Борис Колесніков, додавши, що ціна на нові поїзди відповідає обіцяній.

Віце-прем’єр-міністр запевнив, що поїзди Hyundai курсуватимуть не лише вдень, але і вночі. «Коли ми отримаємо весь комплект цих поїздів – всього 10 поїздів – то вони ходитимуть і вночі», - сказав Борис Колесніков.

При цьому він повідомив, що зараз ведуться переговори з регіональним керівництвом про необхідність забезпечити роботу інфраструктури - громадського транспорту, який, в першу чергу, повинен бути підлаштований під розклад вечірніх і ранкових поїздів.

Нагадаємо, з 27 травня поїзди Hyundai почнуть курсувати між Києвом, Харковом та Льовом, а на початку червня – з’єднають столицю з Донецьком.

Магістраль


Схожі матеріали:
   Категорія: Суспільство | Переглядів: 875
Теги: львів, нічні поїзди, Київ, потяг, харків
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ