Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

15.12.2011

Полтавщина зібрала рекордний врожай зерна


Полтавщина зібрала рекордний врожай зерна

Полтавщина отримала привітання Президента України Віктора Януковича з намолотом 5 мільйонів тонн зерна. Це урожай рекордний не лише для решти регіонів країни, а й для самої Полтавської області.

Голова Полтавської обласної державної адміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Олександр Удовіченко відзначив вклад у цю нелегку перемогу полтавських аграріїв.

 «Цей рекорд — результат напруженої роботи спеціалістів, працівників сільського господарства, результат впровадження сучасних технологій у рослинництві, любові полтавського хлібороба до рідної землі», - зауважив він.

Команда Партії регіонів на Полтавщині – це люди професійні та прагматичні. Тому розуміють, що результати роботи, досягнуті рекордні показники в аграрній сфері люди повинні відчути у своїх родинах, на власних столах. Саме на цьому наголошує Президент України Віктор Янукович у вітальному зверненні: зібраний урожай має сприяти зміцненню продовольчої безпеки та зростанню добробуту громадян.

Тому полтавські аграрії, в лавах яких - знані та авторитетні регіонали, оперативно розглянули питання дотримання державної дисципліни цін на споживчому ринку області. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» запроваджено державне регулювання на продовольчі товари:

- встановлено торговельну націнку не вище 15% до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі;

-оптово-відпускні ціни на борошно пшеничне вищого, першого і другого ґатунків, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко коров’яче питне (пастеризоване у плівку), сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову шляхом декларування зміни цін;

- граничні рівні рентабельності на виробництво борошна пшеничного вищого, першого і другого ґатунків, борошна житнього обдирного – 8%, хліба вагою більш як 500 грамів з борошна пшеничного вищого, першого і другого ґатунків та їх суміші, борошна житнього і суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків – 5%.

Продовольчий ринок на Полтавщині впродовж поточного року залишався прогнозованим, керованим та збалансованим завдяки достатній базі агропромислового комплексу області з його потужним потенціалом та сировинним ресурсом, значними виробничими можливостями місцевих підприємств харчової та переробної промисловості. Цінова ситуація на споживчому ринку області характеризується відносною стабільністю.

За ініціативи регіоналів виконавчою владою та основними виробниками хліба підписано меморандум про співпрацю, де зафіксовано ціни на зерно (1600 грн./т) та хліб масових сортів споживання (4,30 грн./кг).

З метою утримання позитивних тенденцій на споживчому ринку хліба завершена робота щодо формування регіональних ресурсів продовольчого зерна на 2011-2012 маркетинговий рік, заготовлено 60 тис. тонн зерна продовольчої пшениці, в тому числі 41 тис. тонн – відповідно до умов меморандумів. В області забезпечується стабільність споживчого ринку, для цього запроваджена система заходів (меморандуми, угоди про співпрацю, товарні інтервенції, ярмарки) щодо недопущення необґрунтованого зростання цін на продовольчу групу товарів, у першу чергу це стосується хліба та товарів повсякденного вжитку: м’яса, молока, цукру, олії, яєць, круп тощо.

У команді Партії регіонів Полтавщини не прийнято «почивати на лаврах», зупинятись на досягнутому. Олександр Удовіченко ставить завдання галузевим управлінням збільшення кількості ярмарків вихідного дня. «Наближається Новий рік, і мешканці області повинні мати можливість придбати продукти за помірними цінами. Натомість полтавський селянин зможе реалізувати свою продукцію. Це наше з вами завдання – надавати їм такі можливості, тому посилити цю роботу мають усі причетні служби органів державної влади та місцевого самоврядування», - наголосив керівник області.
Прес-служба Полтавської обласної організації Партії регіонів


Схожі матеріали:
👁 1789
Категорія: Полтавщина
Теги: зерно, сировина, хліб, врожай, Полтавщина
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ