Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
28.07.2014
Роботу за якими спеціальностями шукають переселенці зі Сходу на Полтавщині?

Кожна друга особа, яка звернулася до центру зайнятості, – молодь, віком до 35 років

Роботу за якими спеціальностями шукають переселенці зі Сходу на Полтавщині?

Більшість із тих, хто приїздить у нашу область на тимчасове проживання із зони АТО, – це люди з вищою освітою. Про вирішення питань соціального статусу біженців розповів перший заступник директора обласного центру зайнятості Юрій Кудря.

«Кожна друга особа, яка звернулася до центру зайнятості, – молодь, віком до 35 років»

Починаючи з 1 березня і станом на 15 липня до обласної служби зайнятості звернулося 270 переселенців зі сходу країни та тимчасово окупованої території АР Крим. Із них 147 осіб – жителі Донецької області, 80 – Луганської та 42 особи – мешканці півострова Крим. За цей час на Полтавщині статус безробітного отримали 120 переселенців, 90 громадян отримують допомогу по безробіттю.

Є випадки призначень переселенців на керівні посади

Більше 50 відсотків із тих, хто їде на Полтавщину зі Сходу, – це люди з вищою освітою: бухгалтери, економісти, викладачі, медики, вчителі, менеджери, юрисконсульти. Також багато продавців та водіїв. Близько 23% біженців – випускники ПТУ. Практично усі люди досить кваліфіковані фахівці, які мали на попередньому місці досить високу зарплату, тому влаштувати їх на гідну роботу – складно. Станом на 15 липня ми працевлаштували 40 таких осіб. Кожен четвертий громадян, який приїхав до нас із Сходу і звернувся до центру зайнятості, ще не звільнилася з останнього місця роботи. Люди частіше за все шукають тут тимчасовий підробіток, бо планують повернуться назад додому. Вони погоджуються на громадські роботи – сім чоловік зараз працює у цій сфері. Двоє проходять професійне навчання. Є приклади досить успішного працевлаштування переселенців. От, наприклад, у Лохвиці ми влаштували жінку з Краматорська начальником лікувально-профілактичного закладу Лохвицького центру первинної медико-санітарної допомоги. Із Сєвєродонецька людина працевлаштована інженером-конструктором у Полтаві. Але не будемо приховувати, є й складні випадки. Ще коли була перша хвиля переселенців із Криму, приїхали люди в Чутове. За фахом обоє – ветлікарі. Хочуть працювати за спеціальністю. Знайти там таку вакансію просто неможливо. Є люди, які раніше були держслужбовцями. Працювати в іншій сфері відмовляються. Буває, приїжджають узагалі без документів. Таких людей навіть зареєструвати складно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники полтавщини застерігають: будьте обережні, відпочиваючи біля водойм

На сьогодні 14 біженців знялися з обліку. Люди повернулися додому, більшість із них – жителі Краматорська. Є громадяни, які із Полтавщини переїжджають до інших областей.

Робота у переселенців далеко не на першому місці

На сьогодні до центру зайнятості звернулося понад 200 переселенців. На першому місті у них питання житла, потім – влаштування дітей у навчальні заклади, вирішення питань пільгових категорій, лише після цього – соціальний статус. У більшості випадків йдеться дійсно про тимчасову роботу, хоча є такі, які бачать для себе перспективи в нашій області. Ми дуже тісно співпрацюємо з обласним контактним центром. Передаємо туди інформацію про вакансії й інші важливі дані для цієї категорії громадян. Започаткували чергування наших працівників. Щонеділі будемо виїжджати на вокзали, куди прибувають біженці, надаватимемо необхідну інформацію.

Полтавщина досі потребує спеціалістів робітничих професій

Ми запровадили моніторинг більше ста підприємств, намагаємося у телефонному режимі оперативно отримувати інформацію від роботодавців. Цього року у центрі зайнятості зареєстровано майже на 300 чоловік менше, ніж минулого. Станом на 1 серпня 2013 року було 19 тисяч 980 безробітних, то зараз – 19 тис 700. Це непоказові цифри в плані зрушень, але вони говорять про те, що ринок праці на Полтавщині досить стабільний. Зараз в області немає провальних економічних ситуацій, щоб на них ринок праці якось відреагував. Є певне питання по Кременчуку. Там після сьомого липня, згідно з усіма законодавчими нормами, сталеливарний завод звільняє багато працівників. Деякі з них уже звернулися до нашої служби. Найбільш необхідними на сьогодні є робітничі професії. Існують проблеми стосовно окремих спеціальностей. От приходять, наприклад, молоді фахівці-екологи, а влаштувати їх за спеціальністю – практично нереально.

Виплати по безробіттю здійснюються за графіком надходження коштів із державного центру зайнятості.

На службу зайнятості чекають кардинальні реформи

Закон про деякі питання в роботі служби зайнятості уже пройшов друге читання. Реформи торкнуться і статусу центрів зайнятості, і певних питань правління фонду загальнообов’язкового загальнодержавного страхування на випадок безробіття, і певних позицій щодо надання послуг громадянам. Але про це більш докладно варто говорити вже після прийняття самого закону.

Події та коментаріСхожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 1078
Теги: переселенці, робота, ато, Полтавщина. Схід
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ