У Пироговій Леваді вперше звучала іудейська молитва
Цієї весни минає 75 років, як фашистські окупанти вчинили розправу над мирними жителями Пирятинщини
6 квітня на Пирятинщині, у Пироговій Леваді відзначали 75 роковини трагедії загибелі 2 тисяч наших земляків: євреїв, ромів, українців.
Ми звикли згадувати про безневинно закатованих наших земляків 18 травня, в останній день розстрілів. Та саме 6 квітня загинула найбільша кількість людей: 1600 дітей, жінок, чоловіків та зовсім немічних старих.
На могилу приїхали єврейські громади Миргорода, Лубен, Конотопа, Полтави. Приєдналися до них і Черкаська громада ромів. Адже тут, у Братській могилі лежать представники їхнього народу.
Краєзнавці переказували зібрані спогади. Син жінки праведниці, яка вдочерила двох дівчаток-єврейок, Параски Гончаренко привіз квіти на могилу матері своїх названих сестер. Долучився до заходу і Ігор Корсунський, родом з Харкова, зараз проживає в США. До нас приїхав, як представник світової організації "Remember Us".
За час війни у світі було знищено 6 млн. євреїв. 1.5 млн. з них в Україні. Тут у Пироговій Леваді похоронено до 2000.
День пам'яті та скорботи у Пироговій Леваді - це мовчазні поодинокі фото, які змогли відновити працівники Пирятинскього музею. Іграшки, для тих майже 400 малюків, живцем закопаних в могилу. І вперше на цьому місці Іудейська молитва...