Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
06.12.2012
Учні Гребінківських шкіл відвідали урочище Шумейкове

Саме тут юні гребінківці висадили кущі живих квітів, як данину шани і пам'яті тим, хто виборов для них щасливе, мирне життя

Ніхто не забутий, ніщо не забуте

Є в Україні святі місця, куди ніколи не заросте народна стежка. Одне з них знаходиться на благословенній полтавській землі за 15 кілометрів на південний захід від м. Лохвиці.

Урочище Шумейкове - це місце героїчного бою групи військ Південно-Західного фронту з переважаючими силами німецько-фашистських загарбників у вересні 1941 року.

Тут, в урочищі Шумейкове, вісімсот радянських воїнів на чолі з командуючим фронтом Героєм Радянського Союзу генерал-полковником М. П. Кирпоносом зійшлися в нерівному двобої з гітлерівцями і майже всі загинули, до кінця виконавши свій священний обов'язок по захисту Вітчизни.

Смертю хоробрих загинули на полі бою багато бійців та командирів і серед них командуючий фронтом М. П. Кирпонос, члени військової ради фронту секретар ЦК КП(б)У М. О. Бурмистенко, дивізійний комісаре. П. Риков, начальник особливого відділу штабу фронту комісар держбезпеки А. М. Міхеєв.

У пам'ять про героїв, загиблих воїнів Південно-Західного фронту, в урочищі Шумейкове було відкрито величний меморіальний комплекс, до якого приїздять, приходять і влітку, і восени і юні нащадки загиблих, і сивочолі ветерани, щоб віддати шану тим, хто поліг у бою за честь, свободу і незалежність нашої Батьківщини.

Так в рамках відзначення річниці з дня визволення України від німецько-фашистських загарбників учні Гребінківських шкіл за ініціативи районної ради ветеранів, за сприяння відділу культури та туризму Гребінківської державної адміністрації відвідали це святе місце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гребінківщині проведено правоосвітній захід для учнів Мар’янівської ЗОШ

Перед школярами постала велична бронзова фігура радянського солдата, що рветься в бій. Далі розташований саркофаг із червоного граніту, в центрі якого - бронзова п'ятикутна зірка, з якої виривається червоне пулум'я Вічного Вогню - символу пам'яті і глибокої поваги до загиблих. Цей вогонь був доставлений естафетою з міста-героя Києва від Могили Невідомого солдата.

Вінчає комплекс стела Слави, виконана у формі вигнутої орденської стрічки, на якій викарбувані слова «Безсмертним подвигом вони прославили Вітчизну!. Біля підніжжя стели - гранітна глиба з пам'ятним текстом про трагічні події вересня 1941 року.

Саме тут юні гребінківці висадили кущі живих квітів, як данину шани і пам'яті тим, хто виборов для них щасливе, мирне життя. У загальний вигляд меморіалу добре вписується постамент з бронемашиною, яка кілька років пролежала, покльована ворожими кулями і снарядами на дні яру в урочищі, а після звільнення Полтавщини від німецьких окупантів місцеві жителі встановили її як дорогоцінну реліквію на галявині біля стели Слави.

У глибині яру комплекс має своє продовження: спустившись облаштованою алеєю вниз, учні зупинилися біля гранітного саркофагу, встановленого на місці загибелі М. П. Кирпоноса, поклали до пам'ятного знака живі квіти та напилися джерельної води з криниці, прозваної в народі Кирпоносовою.

А навколо в почесній варті, в золотавому вбранні завмерли живі свідки подвигу героїв - дуби, берези, клени. Затамувавши подих, пропустивши через своє юне серце розповідь екскурсовода про цю страшну трагедію, я впевнений, школярі ніколи не забудуть подвиг загиблих героїв.

Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 1368
Теги: подвиг, Шумейкове Урочище, Гребінка. учні. школа, стела Слави, воїн, Вічний вогонь, комплек, бій, Герой Радянського Союзу, загиблі герої
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ