Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


20.11.2017

Зима не за горами: Чи врятує субсидія від шалених тарифів на комуналку


Як вплинуть на полтавців зміни Уряду щодо порядку призначення субсидій та нові норми споживання газу та опалення у сезоні 2017-2018 років


Зима не за горами: Чи врятує субсидія від шалених тарифів на комуналкуДо зими залишилось менше двох тижнів, і аби бути певними у своїх силах сплатити за комунальні послуги, полтавці сподіваються на субсидії.

Заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Світлана Матуйзо розповіла, що станом на 20 листопада субсидії оформили 362 тисячі полтавців.

Хто має право отримати субсидію

Субсидію можуть отримати родини, чиї комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Фінансується допомога за рахунок держбюджету і регламентується постановою Кабміну.

Оформляється субсидія на одного з зареєстрованих членів сім'ї, на кого відкрито особові рахунки про сплату комунальних послуг. Також право на допомогу держави мають орендарі, які сплачують комунальні послуги відповідно до договору з власником квартири.

Куди йти та які документи подавати

Для отримання державної допомоги необхідно заповнити лише заяву на отримання субсидії та надати декларацію про доходи. Звернутися слід до структурних підрозділів соціального захисту населення та надіслати чи подати туди заяву.

Подавати документи можна особисто, поштою і онлайн. Електронна заява вимагає цифрового підпису, у разі ж її відсутності доведеться протягом місяця прийти в управління і підписати документ вручну.

Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру.

Як розраховується субсидія

Розраховується субсидія індивідуально, виходячи з особливостей доходів кожної сім'ї, окремо на опалювальний та літній періоди. Виділяти допомогу чи ні, вирішує спеціальна програма, яка автоматично підраховує шанси сім'ї на отримання субсидій, а також обчислює її розмір. Окрім того, з допомогою калькулятора субсидій, кожен може перевірити чи доступна йому допомога та у якій кількості.

Подавати документи повторно щороку не потрібно, субсидія автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв. Винятки можуть бути тільки у випадку, якщо змінилася кількість членів сім'ї. Повторно треба буде подати документи і тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо, а також сім'ям, які орендують помешкання.

Про що повідомляти органи соцзахисту, аби не втратити субсидію

Протягом місяця громадяни, що отримують субсидії, зобов'язані повідомляти органи соцзахисту про зміни у складі сім'ї та їх соціального статусу, про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень, а також про зміни набору комунальних послуг.

Зміни у нарахуванні субсидій на новий опалювальний сезон 2017/2018 років

Уряд своїми постановами від 26 квітня та 8 серпня поточного року вніс зміни щодо порядку призначення субсидій, визначив новий опалювальний сезон, змінив соціальні норми та нормативи споживання газу.

Опалювальний сезон

У 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив'язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади ( коли розпочинається і коли завершується опалювальний сезон), а для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

Розмір субсидії

При нарахуванні субсидії на новий опалювальний сезон будуть враховуватися доходи не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року. Такі зміни вигідні тим, хто торік мав хорошу зарплату, а цього року фінансове становище з якихось причин змінилося – впали доходи або людина втратила роботу.

Боржники

Громадянам, котрі мають борг за сплату комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Аби отримати пільги, треба повністю погасити борг або укласти з постачальником послуг угоду про його реструктуризацію. Але цей єдиний критерій для відмови може бути проігнорований, якщо сім'я дійсно знаходиться в складному становищі - це все вирішується в індивідуальному порядку.

Нові норми для непрацездатних та безробітних

Якщо в родині є пенсіонери, інваліди, інші особи, які не можуть працювати з об'єктивних причин, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 49 кв. м до 75 кв. м.

Нововведення ввели і для тих, хто проживає у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачує комунальні послуги. Раніше вони не могли претендувати на субсидію, бо не були там офіційно зареєстровані, а тепер матимуть право її оформити.

Безробітним громадянам працездатного віку при призначенні субсидії на новий опалювальний період зараховуватимуть у дохід два прожиткові мінімуми – 3248 грн. А людям, котрі дійсно опинилися в складних життєвих обставинах, комісія з питань соціального захисту, може надати субсидію з урахуванням одного (1624 грн), а не двох прожиткових мінімумів.

Нові нормативи на газ та опалення

З 1 жовтня 2017 року у дію вступили такі нові соціальні нормативи на газ:
 
- на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 кубометри на особу;
- на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 кубометри на особу;
- на газову плиту і водонагрівач – 10,5 кубометри на особу.

На опалення:
 
- газове – 5 кубометрів;
- електричне – 51 кіловат-година;
- централізоване – 0,0431 гігакалорій.


Схожі матеріали:
👁 1102
Категорія: Соціальний захист
Теги: субсидія
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ