Чи можливо зареєструвати право власності за особою, яка вже померла?

Право на спадщину – це невід’ємне право кожного громадянина, яке однак виникає внаслідок втрати близьких осіб

Право на спадщину – це невід’ємне право кожного громадянина, яке однак виникає внаслідок втрати близьких осіб і залежить від наявності у спадкодавця повного обсягу майнових прав щодо спадкового майна. Це означає, що для видачі спадщини нотаріус, у якого відкрита спадкова справа, повинен мати повний пакет правовстановлюючих документів спадкодавця, включаючи відомості про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги.

Іноді трапляється, що пройшовши шлях оформлення правовстановлюючих документів, особа через певні суб’єктивні чи об’єктивні причини зупиняється перед основним і останнім етапом – реєстрацією права власності.


Чи можливо зареєструвати право власності за особою, яка вже померла?
 

Що ж робити спадкоємцям, які маючи на руках правовстановлюючі документи, не можуть отримати спадщину через відсутність у спадкодавця державної реєстрації права власності на об’єкти спадкування? Ще донедавна відповідь на це питання була однозначною – звертатись до суду із позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування, що супроводжувалося низкою складнощів, таких як необхідність проведення оцінки майна з метою визначення судового збору, його сплата, певний час очікування. Судові інстанції були буквально нагромаджені подібними справами, але у спадкоємців не було іншого вибору.

Відтепер внаслідок успішної законотворчої роботи ця процедура надзвичайно спрощена, у про судовий порядок вирішення таких питань можна забути. Що змінилося? Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень доповнений новими нормами, які дозволяють спадкоємцям бути заявниками в процедурі державної реєстрації прав за спадкодавцем.

Для цього подаються документи, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу. Таким чином, право власності реєструється за особою, яка за життя не встигла цього зробити, з обов’язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи, що дає спадкоємцям можливість отримати спадщину в повному обсязі.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров.Спортивний,11, м.Гребінка

 


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 157 | Теги: ПРАВО ВЛАСНОСТІ, Право на спадщину, реєстрація права
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як зміцнити імунну систему вітаміном D п...

/_pu/51/69490852.jpg

Чорний хліб не можна зберігати разом з б...

/_pu/53/68829458.jpg

Появление мешков под глазами и как это п...

/_pu/53/14219724.jpg

4 причини їсти огірки щодня

/_pu/49/49798620.jpg

Кварцвиниловая плитка для пола: что это ...

/_pu/52/47592396.jpg

Як виглядати модно влітку 2020: 5 актуал...

/_pu/51/01899424.jpg

Декілька продуктів, які роблять шкіру зд...

/_pu/51/65844505.jpg

Две ложки оливкового масла в день - ключ...

/_pu/49/09135596.jpg

10 ознак водойми, в якій небезпечно купа...

/_pu/53/97750902.jpg

Активный отпуск в горах: советы для начи...

/_pu/49/92147400.jpg

Пасха творожная

/_pu/50/19867559.jpg

Держава у смартфоні зручні послуги онлай...

/_pu/50/32318842.jpg


Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020