Споживач має право на інформацію про продукцію

Споживач має право ще до моменту укладення договору купівлі-продажу оглянути товар, вимагати проведення перевірки властивостей товару

Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Продавець(виробник) має забезпечити надання інформації в такому обсязі, щоб у покупця склалось чітке уявлення про властивості товару, правила користування, збереження його тощо. Про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги.
 

Споживач має право на інформацію про продукцію
 

Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про захист прав споживачів», що регулює питання захисту прав споживачів, споживач має право на одержання інформації про продукцію, яка повинна містити:
 • назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються;

 • дані про основні властивості продукції, номінальну кількість (масу, об’єм тощо), умови використання;

 • відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;

 • позначку про наявність у її складі генетично модифікова¬них компонентів;

 • дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції;

 • дату виготовлення;

 • відомості про умови зберігання;

 • гарантійні зобов’язання виробника (виконавця);

 • правила та умови ефективного і безпечного використання продукції;

 • строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;

 • найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.
Також, споживач має право ще до моменту укладення договору купівлі-продажу оглянути товар, вимагати проведення перевірки властивостей товару або демонстрації користування товаром, якщо це не виключено характером товару і не суперечить правилам роздрібної торгівлі.

Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров'я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (виконавець, продавець) зобов'язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання (використання).

Згідно з ч.7 ст. 15 ЗУ «Про захист прав споживачів» у разі коли надання недоступної, недостовірної, неповної або несвоєчасної інформації про продукцію та про виробника (виконавця, продавця) спричинило:

1.придбання продукції, яка не має потрібних споживачу властивостей, - споживач має право розірвати договір і вимагати відшкодування завданих йому збитків;

2.неможливість використання придбаної продукції за призначенням – споживач має право вимагати надання у прийнятно короткий, але не більше місяця, строк належної інформації. Якщо інформацію в обумовлений строк не буде надано, споживач має право розірвати договір і вимагати відшкодування збитків;

3.заподіяння шкоди життю, здоров'ю або майну споживача - споживач має право пред'явити продавцю (виробнику, виконавцю) вимоги, передбачені ст. 16 цього Закону, а також вимагати відшкодування збитків, завданих природним об'єктам, що перебувають у його володінні на праві власності або на інших підставах, передбачених законом чи договором.

Обов'язок продавця (виконавця) надати інформацію про товари (послуги) є не тільки гарантією права споживача на інформацію, але і дає йому можливість реалізувати своє право на належну якість товару (послуги). На основі отриманої інформації споживач може вибрати саме той товар (послугу) і такої якості, яка йому дійсно потрібна.

Гребінківське бюро правової допомоги
м. Гребінка, пров. Спортивний, 11
тел.. 21-1-94


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 43 | Теги: продавець, товар, Споживач, купівля товару, надання інформації, Виробник
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Дослідження: чи допомагає кава від засто...

/_pu/51/33150052.jpg
5 натуральних засобів для краси нігтів

/_pu/49/66660170.jpg
Де купити гель-лаки недорого?

/_pu/49/41717308.jpg
Ремонт стартеров и генераторов проводитс...

/_pu/47/52010190.jpg
Як написати автобіографію: обов'язко...

/_pu/47/52285748.jpg
Зберегти ідеальну зачіску: як зберегти і...

/_pu/50/04514311.jpg
Ангел або чортиця: як використати модну ...

/_pu/48/25286929.jpg
Три харчові добавки, які допоможуть відн...

/_pu/50/73826798.jpg
Нужны ли автомобильные чехлы

/_pu/51/19454860.jpg
Ремонт металлопластиковых труб

/_pu/50/41514047.jpg
Ремонт турбін: куди можна віддати турбок...

/_pu/49/23175871.jpg
Ківі: вміст вітамінів і дивовижна корист...

/_pu/51/69645050.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020