Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


На якій глибині найкраще ловити карася

У нічний час, коли вода трохи остигає, карась підходить годуватись практично до самого берега. Ця обставина рибалок може використовуватись для видобутку хороших трофеїв на невеликих глибинах.


карась

Карась – один із найвідоміших видів риб. Багато хто помилково вважає, що виловити його справа проста. Однак, це не так. У лові карася присутні різні нюанси, основний у тому числі правильний вибір глибини знаходження гачка. Початківцю рибалці розібратися, на якій глибині ловити карася буває зовсім непросто.

Яке дно любить карась

Цю рибу найчастіше можна зустріти у водоймах з мулистим дном. Це з особливістю харчування карася. Мул є місцем проживання різних личинок комах, які становлять основний раціон цього виду іхтіофауни.

У замулених ділянок дна є два недоліки:
  • Для риби – це нестача кисню. Тут його менше ніж на дні, вкритому піском або каменем. Однак для карася це не має великого значення, тому що він невимогливий щодо вмісту кисню у воді.

  • Для рибалки - складнощі з принадою, яка може зануритися закритися донними відкладеннями і риба просто її не помітить. Цього можна уникнути, правильно налаштувавши глибину занурення
Таким чином, перше, на що слід звернути увагу, що зібрався ловити карася людині - це покриття дна. Крім замулених ділянок рибу можна зустріти на піщаних відрізках. Тут рибалити буде простіше. Поруч із кам'янистим дном цей вид іхтіофауни практично не зустрічається.

Вплив сезону

Залежно від пори року карась тримається на різних глибинах. Це потрібно враховувати.

Весна

Навесні риба мігрує і нереститься, через що постійно переміщається водоймою, змінюючи при цьому глибину стоянок.

Коли весна тільки починається, карась намагається триматися мілководдя. Це пов'язано із низькою температурою води, яка швидше прогрівається на невеликих глибинах. Крім того, тут починають виходити із зимового заціпеніння різні безхребетні істоти, які становлять основу раціону карася. Тому навесні на мілководді можна зустріти представників іхтіофауни різного віку та видів.

До нересту карась тримається на глибинах від 0,5 до 1,5 м. Саме такі ділянки водоймища рекомендується вибирати людині для лову карася в ранньовесняний період. З іншого боку, у цей час року риба виявляє велику активність, т.к. взимку корми для неї мало. Це забезпечує гарантовані клювання.

Проте великі екземпляри все одно воліють глибокі місця. Якщо рибалок планує упіймати велику особину, йому слід вирушити на ділянки водойми, що мають глибину не менше 1,5 м-коду.

Після нересту карася можна зловити практично у всіх місцях водойми. Великі особини продовжують триматися на великих глибинах, переважно у ямах. Середні екземпляри можна зустріти як на мілководді, так і в глибоких місцях. Дрібна риба намагається триматися ближче до берега.

Літо

Влітку глибина лову залежить переважно від температури повітря. При сильній спеці риба йде під воду на два і більше метрів. Справа в тому, що в такий час вода на середніх і малих глибинах прогрівається до досить високих температур. У такому середовищі карась почувається не комфортно.


Яку глибину любить карась
 

Якщо спека тривалий час, вода починає прогріватися навіть у ямах. Іхтіофауна водоймища в цьому випадку починає періодично підніматися до поверхні води. Однак це робиться не для годування, а для насичення киснем. Впіймати рибу на гачок у такий момент практично неможливо.

У нічний час, коли вода трохи остигає, карась підходить годуватись практично до самого берега. Ця обставина рибалок може використовуватись для видобутку хороших трофеїв на невеликих глибинах. При цьому не обов'язково використати складні снасті. Можна обійтися простою маховою вудкою. На гачок трапляються навіть великі екземпляри вагою понад 1 кг.

Оптимальним варіантом для лову карася в літній період є середні глибини, де риба зустрічається у будь-який час дня та ночі незалежно від погодних умов. Причому на гачок трапляються особини різних вагових категорій.

У літню пору лов карася можна умовно розділити на кілька горизонтів, кожен з яких має свої особливості:
  • Глибини 1-2 м. Тут рибу ловлять вранці. Карась виходить сюди для годування. Особлива його активність на цьому горизонті спостерігається у період між 5 та 8 годинами. Великі особини заходять на такі глибини вранці через велику кількість їжі, а дрібні екземпляри тут можна зустріти протягом усього дня.
  • Глибини 2-4 м. Біля берега такі показники зустрічаються досить рідко, тому інформація більш актуальна для рибалок, які мають у своєму розпорядженні різні плавзасоби. На цей горизонт карась переміщається в денні години. Тут він відпочиває, наситившись їжею вранці. Його приваблює комфортні умови довкілля. Вода тепла, але не так, щоб риба відчувала дискомфорт. Як правило, на подібних глибинах карась затримується до пізньої ночі.
  • Глибини понад 4 м. Тут представники озерної іхтіофауни практично не зустрічаються через великий тиск води, а також відсутність кормової бази та кисню. На цьому горизонті карася можна зустріти лише особливо спекотні дні.
Погодні умови також впливають вибір рибою глибини. На середніх горизонтах карася можна зустріти у похмурий теплий день. Якщо на вулиці дме сильний вітер, карась лякається шуму хвиль та водної рослинності, тому йде на великі глибини. У ясну спеку представники іхтіофауни водоймища намагаються триматися в ямах і глибоких западинах.

Осінь

Зі зниженням температури повітря та води іхтіофауна водоймища йде на великі глибини, де нагулює жир для зимівлі. Шукати карася в цей час року слід на ямах та у місцях, що мають максимальну глибину.

На початку осені риба періодично виходить на мілководдя, щоб погрітися на сонечку, проте виловити її в такий момент досить складно.

Яку глибину любить карась

Зима

Всю зиму карась проводить у найглибших місцях водоймища. Зустріти його на мілководді в цей час року практично нереально.

Вплив водоймища на глибину лову

При лові карася слід звернути увагу на характерні риси водойми.

У мілководних озерах риба намагається триматися біля самого дна. Ловити карася на середніх глибинах немає сенсу. У подібних водоймах краще опускати приманку на максимальну відстань. Виняток становить лише весняний період, коли іхтіофауна переміщається у різних шарах води.

Якщо водоймище харчується холодними ключами, карася слід шукати неподалік них. До джерел риба не підходить, т.к. там надто холодна вода. Іхтіофауна намагається триматися на стику двох температурних зон, між холодним та теплим шаром. Все це ускладнює визначення глибини опускання приманки, тому що визначити, в якому горизонті знаходиться карась досить складно.

Добре, якщо під рукою опинилися ехолот або підводна відеокамера. У цьому випадку для уточнення цього питання доведеться витратити лише кілька хвилин. Проте середньостатистичний рибаль рідко бере з собою на риболовлю подібну техніку, тому рекомендується робити кілька пробних закидів, щоразу встановлюючи приманку на різну глибину.

Якщо в ставку або озері крім карася водяться його харчові конкуренти, такі як короп або лин, він, найімовірніше, буде триматися на середніх або малих глибинах. У подібних водоймищах рекомендується опускати приманку не більше ніж на 15-25 см. Це буде найбільш оптимальним рішенням, яке допоможе забезпечити добрий улов.

Висновок

Вибір глибини для лову карася досить складне завдання. Тут все залежить від пори року, а часом і доби, а також від типу дна та водойми. У різні часи рибу можна зустріти різних глибинах. Однак якщо рибалок все ж таки бажає добути карася, людині потрібно лише вивчити основні принципи поведінки даного представника іхтіофауни і якнайбільше експериментувати на самій водоймі, встановлюючи приманку на різні місця та водні горизонти.


Схожі матеріали:

👁 1695
Категорія: Рибалка
Теги: Яку глибину любить карась, карась, ловля карася



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Выбор мужской верхней одежды для активно...

/_pu/71/48948974.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Будуарна фотосесія – все про зйомку в ст...

/_pu/71/04364006.jpg

Град повредил автомобиль: что делать и к...

/_pu/71/34428699.jpg

Які аксесуари варто використовувати для ...

/_pu/71/18994664.jpg

Названо найкращі продукти для профілакти...

/_pu/71/42441262.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Топ-5 способов расслабиться после трудно...

/_pu/71/59408808.jpg