Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Чому не потрібно допомагати, коли не просять: 7 вагомих причин

Не можна нічого змінити, якщо моральної готовності до цього немає. Індивід має переосмислити ситуацію, повинен зрозуміти, чому йому варто її міняти.


Чому не потрібно допомагати, коли не просять

З дитинства кожну людину привчали до того, що необхідно допомагати своїм друзям, родичам, що потрібно вміти співпереживати оточуючим. Все це індивід бере до уваги, а коли виростає, починає застосовувати на практиці.

Здавалося б, це непогано, але часом його прагненням допомогти починають користуватися недобросовісні люди. Вони постійно скаржаться, розповідають, як їм погано, а людина, яка не бажає нікого залишати в біді, простягає руку допомоги.

При цьому він забуває, що ініціатива карається. Коли він доводить до кінця те, що почав, він не тільки не чує слів подяки, а й порцію звинувачень у відповідь отримує.

Його це сильно дивує, хоч дивного нічого в цьому немає. Справа в тому, що не можна допомагати тому, хто про це не просить. Пояснити це можна кількома причинами.

Людина не готова до змін

Не можна нічого змінити, якщо моральної готовності до цього немає. Індивід має переосмислити ситуацію, повинен зрозуміти, чому йому варто її міняти.

Часом вносити якісь зміни людина не хоче, тому що отримує приховану вигоду з плачевного стану справ. Наприклад, він завжди знаходиться у центрі уваги, його всі шкодують. Часом проблеми підвищують його статус, наприклад, на тлі чоловіка-дармоїда дівчина виглядатиме трудівницею.

Всі нею захоплюватимуться, адже вона переживає непрості часи, перебуває у важкому становищі і справляється з усім.

Ресурси людини у дефіциті

З боку завжди легко давати поради, говорити, як треба чинити. Але всі ці поради нічого не варті, бо ніхто не може до кінця розібратися в ситуації, що склалася в індивіда.

Можливо, у нього розвинулася депресія, яка забрала в нього всі внутрішні сили. Може бути й таке, що людині загрожує звільнення з роботи, тому вона не може займатися особистими проблемами.

Його бездіяльність не означає, що він саботує щось. Ймовірно, зараз у його житті не найкращий період для якихось змін.

Йому треба виговоритися

Не завжди людина розповідає про свої проблеми, щоб їй допомогли. Часом йому треба просто виплеснути емоції, що накопичилися, отримати моральну підтримку, а не будь-яку допомогу.

Йому не потрібні закиди та нотації. Йому треба лише трохи співчуття.

Існує загроза негативних наслідків

Ситуація лише з боку може бути однозначною. Але сама жертва може бачити її під різними кутами. Людина може розуміти, що будь-які дії лише посилять її становище, а не покращать його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Эротическая реальность и психология сексуального возбуждения

Він воліє в такому разі перечекати бурю, а діяти почне тоді, коли ситуація стабілізується. Звичайно, бувають випадки, коли індивід не бачить очевидного через обмеженість мислення. У цій ситуації йому треба пояснити те, що відбувається, відкрити йому очі. Але робити нічого не треба за нього.

Зміцнення інфантилізму участю

Якщо людина є зрілою особистістю, то свої проблеми вона має вирішувати самостійно. Процес дорослішання індивіда неможливий без ухвалення якихось рішень, без прояву ініціативи.

Він має вчитися брати він відповідальність, бути незалежним. Не варто допомагати в чомусь людині, якій потрібно дорослішати, набиратися досвіду. Тільки набивши шишки, він зможе стати по-справжньому дорослим.

Зміни можуть зруйнувати картину світу

Якщо брати участь у вирішенні проблем іншої людини, можна відкрити їй очі на те, що вона довгий час не помічала. Побачене може шокувати індивіда, може зруйнувати звичну йому картину світу раптово.

Все це не тільки ранить людину, а й на її психічному здоров'ї може позначитися. Людина не зможе простити того, хто забрав у нього надію на краще, хто позбавив його можливості вірити в диво.

Проблема – норма

Якщо такої думки дотримується жертва, надавати допомогу точно не потрібно. Людина могла звикнути до безгрошів'я, до принижень, до образ. Погане життя для нього – норма.

Він звик мешкати в певному середовищі, йому не важко спілкуватися з певним колом осіб. У такій ситуації можна лише вести просвітницькі бесіди, пояснювати, чому не варто терпіти жах. А ось сприяти жертві не потрібно ні в чому.

Не треба ні до кого бігти за першим покликом. Так, вислухати товариша можна, але не треба одразу кидатися йому допомагати. Це зайве. Часом треба просто вислухати страждальця, сказати йому співчуття. Цього буде достатньо, щоб подарувати йому таке бажане полегшення.


Схожі матеріали:

👁 358
Категорія: Психологія
Теги: Допомога, причини, людина



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg