Який «поворотник» потрібно включати при в'їзді на круговий рух

Як не крути, а перехрестя перехрестям залишається

У головах більшості водіїв правила проїзду кругових перехресть зводяться, по суті, до одного постулату: хто на колі, у того і головна дорога. Всі бажаючі в'їхати на нього з прилеглих напрямків, повинні поступатися. Але є і у цієї нехитрої ситуації свої тонкощі.

Як не крути, а перехрестя перехрестям залишається, навіть якщо воно — кругове. І коли машина на перехресті повертає (а виїзд на коло — це теж маневр повороту), її водій повинен попередити оточуючих про свої майбутні дії — тобто включити сигнал повороту. А ось який — правий чи лівий?


Який «поворотник» потрібно включати при в'їзді на круговий рух
 

Щоб розібратися з цим питанням з точки зору ПДР, доведеться уявити, що кругової перехрестя, по суті своїй, це серія Т-подібних перехресть, «згорнута в бублик». Виїжджаючи на Т-образний перетин з «ніжці букви Т» ми, якщо бажаємо повернути праворуч (як у разі в'їзду на круговій перехрестя), включаємо правий «поворотник». Тобто, куди збираємося їхати, туди і моргаємо.

З цієї причини і при виїзді не круговий рух, згідно ПДР, слід включати правий повторювач сигналу повороту. Але тут ми стикаємося з колізією. На круговому перехресті машини, водіїв яких ПДР вимагають вищеописаним чином попереджати про свій маневр, наближаються до нас виключно з лівого борту. І як би ми не «блимали» правими «поворотниками», цих сигналів вони не зможуть побачити в принципі.

З цієї причини багато шоферів вважають правильним при виїзді «на коло» включати саме ліві «поворотникии», незважаючи на те, що насправді вони збираються їхати вправо. Свою поведінку такі громадяни обґрунтовують тим, що до них наближаються зліва, то миготіння лівих повторювачів повороту приваблює до машини увагу тих, хто вже їде по круговому руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензиновий і дизельний двигун. Що краще?

Адже в разі аварійної ситуації, в'їжджає «на коло» може «прилетіти на борт» саме ліворуч. До речі, подібні умови складаються і при виїзді на швидкісну трасу. Багато автолюбителів, керуючись приблизно тими ж міркуваннями, теж включають при цьому ліві «поворотники», хоча ПДР вимагають «блимати» правим бортом.

Подібне протиріччя вимог Правил та побутової турботи про особисту безпеку на дорозі призводить досить численну групу водіїв до парадоксального висновку. Раз праві «поворотники» при в'їзді «на коло» все одно нікому не видно, а включення лівих, згідно ПДР, можна розцінити як введення в оману інших учасників руху, то «поворотники» у таких умовах не варто взагалі включати, мовляв, це безглузде заняття за визначенням!


Схожі матеріали:

Категорія: Авто, вело, мото
Переглядів: 171 | Теги: рух по колу, ПДР, перехрестя, круговий рух
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


П'ятірка головних міфів про випаданн...

/_pu/49/49326342.jpg
Кулич с вареной сгущенкой и миндалем

/_pu/50/99544720.jpg
Пасхальный кулич Краффин

/_pu/50/12747685.jpg
Поради парі, уперше почанающій жити разо...

/_pu/49/03372116.jpg
Ідеї для творчості: Малюнок на склі

/_pu/50/37739107.jpg
Види суцільних купальників

/_pu/48/58499268.jpg
Названі доступні продукти, що покращують...

/_pu/51/06965382.jpg
Чотири продукти, які допоможуть відрости...

/_pu/49/98359392.jpg
Отделка жилья декоративными элементами

/_pu/52/13379226.jpg
Декілька простих продуктів, які допоможу...

/_pu/52/97239990.jpg
Лазерне видалення розтяжок: особливості,...

/_pu/48/47431546.jpg
Маловідомі ознаки раку легенів. Не пропу...

/_pu/49/57922163.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020