Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Що робити з пробитим колесом у дальній дорозі

Щоб колесо не спускало повітря, необхідно при кожній сезонній заміні шин слідкувати за станом вентилів та диска.


Що робити з пробитим колесом у дальній дорозі

Тривалі поїздки на далекі дистанції можуть стати приємною подією або джерелом неприємностей, що звалилися на екіпаж на півдорозі до місця призначення. І навіть найобережніший водій не може передбачити всі можливі проблеми – але має підготуватися до будь-якої «що, якщо».

Обов'язковий пункт чек-аркуша будь-якого автомобіліста – візуальний огляд коліс перед початком руху. Важливо також мати на борту насос у разі падіння тиску в шині, домкрат і запасне колесо, якщо одне зі штатних серйозно пошкодилося.

Неприємності можуть статися не тільки під час їзди, але і коли автомобіль перебуває без руху протягом тривалого часу. Щоб колесо не спускало повітря, необхідно при кожній сезонній заміні шин слідкувати за станом вентилів та диска. Якщо під час руху автомобіль починає тягнути в одну зі сторін, кермо важчає, а тим паче раптово проявляється тряска на нерівностях – варто негайно зупинитись у безпечному місці та оглянути авто.

Виявивши, що колесо спущене, насамперед потрібно постаратися з'ясувати причину. Прокол можна виявити, обгорнувши колесо водою - на місці проколу утворюються бульбашки повітря, що виходить з шини. Якщо з колеса стирчить цвях або шуруп, не потрібно намагатися його видалити. Швидше навпаки, краще перевірити тиск, підкачати колесо та доїхати до найближчого шиномонтажу на невеликій швидкості.

У комплектації переважної більшості сучасних автомобілів входить запасне колесо – повнорозмірне, або т.зв. "докатка". Автомобілі з невеликим багажником замість запаски можуть бути укомплектовані ремкомплектом – у такому разі при незначному проколі водій може самостійно відремонтувати шину. Однак навіть після успішного ремонту та накачування колеса слід переглянути плани і насамперед їхати на шиномонтаж.

Відремонтувати пошкодження шини можна двома способами: за допомогою герметика або джгута. Якщо невеликий поріз, можна ввести в ніпель герметик, потім прокрутити колесо 3-5 разів для рівномірного розподілу герметика. Так як балон знаходиться під тиском, це допоможе навіть трохи підкачати шину, що спустилася. У разі більшого проколу або порізу необхідно скористатися шилами з ремкомплекту, одне з яких призначене для зачистки поверхні і самого порізу або проколу, а друге – для введення джгута в прокол.

Після того, як джгут встановлений, необхідно відрізати кінці, що стирчать зовні. У разі бокового порізу, навіть якщо колесо вдасться відремонтувати у дорозі, його обов'язково потрібно замінити на нове. Його використання надалі становитиме небезпеку, оскільки може розірватися будь-якої миті.

Деякі шини виготовляються з використанням технології Flat Run, що дозволяє продовжити рух навіть на повністю спущеному колесі. Шини з технологією Flat Run дозволяють при повному завантаженні автомобіля на спущеній шині проїхати до 50 км, а якщо машиною їде один водій, відстань збільшується до 150 км. Варто відзначити, що шини з технологією Nokian Flat Run рекомендують використовувати лише на автомобілях із датчиками контролю тиску в колесах (TPMS). Важливою перевагою шин Nokian Tyres з технологією Flat Run є те, що їх можна встановлювати на звичайні диски, чим не можуть похвалитися інші шинні виробники.

У власників шин без технології Flat Run за дуже серйозних пошкоджень вибір невеликий: доведеться міняти колесо на запасне. Перед тим, як піднімати автомобіль на домкрат, поверніть на узбіччя або припаркуйтеся в безпечному місці. Не бійтеся проїхати для цього зайві кілька метрів, безпека – насамперед. Насамперед, увімкніть аварійну сигналізацію, поставте знак аварійної зупинки на відстані 20 метрів від авто, якщо колесо спустило в місті, і 40 метрів – якщо на трасі.

Обов'язково поставте автомобіль на гальмо стоянки і зафіксуйте одне з коліс за допомогою упору, якщо його немає - зійде камінь або цегла. Повністю готова запаска змінюється за 15-20 хвилин, залежно від досвіду та спритності водія. Тиск у запасці також необхідно обов'язково перевірити.

Запасне колесо - це, по суті, одна із систем безпеки автомобіля. Запаску, навіть жодного разу не використану, варто міняти раз на 5-10 років: навіть найякісніша гумова суміш має властивість старіти, усихати і втрачати свої властивості.


Схожі матеріали:

👁 683
Категорія: Авто, вело, мото
Теги: пошкодження шини, автомобіль, авто, пробите колесо, колесо



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg