Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Англійська мова | Future Perfect Continuous – майбутній доконаний час


Англійська мова | Future Perfect Continuous – майбутній доконаний час

Future Perfect Continuous – майбутній доконаний час в англійській мові. Вказує на дію, що вже розпочалася або розпочнеться в майбутньому, триватиме деякий час і завершиться чи не завершиться в деякий час в майбутньому. Цей час є рідковживаним, особливо у розмовній мові. Правила утворення Future Perfect Continuous в стверджувальних, заперечених та питальних реченнях, допоміжні слова та приклади вживання часу є нижче.

Утворення Future Perfect Continuous

В стверджувальних реченнях в Future Perfect Continuous вживаються допоміжні слова-конструкції shall have been або will have been, а дієслово має інгове закінчення (-ing). Раніше в англійській мові допоміжне дієслово shall вживалося з 1 особою множини та однини, а will – з 2 та третьою особами, проте зараз це не є правилом і найчастіше використовується саме will. Формула утворення розмовних речень:

Іменник + shall / will + have been + дієслово з закінченням -ing

Приклади стверджувальних речень:

By that time you will have been living in that country so long so you could get citizenship. – До цього часу ти будеш жити в цій країні так довго, що зможеш отримати громадянство.

Next month we shall have been living together for 25 years. – В наступному році виповниться 25 років, як ми живемо разом.

Заперечні речення в Future Perfect Continuous утворюються майже так само, як стверджувальні, лише за одним випадком: додається частка not після допоміжних слів shall / will. вони можуть зливатися з часткою not та утворювати shan’t або won’t відповідно. Правило:

Іменник + shall / will + not + have been + дієслово з закінченням -ing

Приклади заперечних речень:

By 2015 you will not have been living in this country long enough to participate in the election. – У 2015 році ти не зможеш прийняти участі у виборах, оскільки не проживеш достатньо часу у цій країні.

By next month I won’t have been spending money too much. – До наступного місяця я не буду витрачати багато коштів.

Питальні речення в Future Perfect Continuous утворюються шляхом переміщення допоміжних дієслів shall / will на початок речення. Повна формула утворення питальних речень:

Shall / Will + іменник + have been + дієслово з закінченням -ing

Приклади питальних речень:

Will you have been playing football till 2015? – Чи будеш ти грати у футбол до 2015 року?

Will she have been continuing visiting her dancing classes by the end of the year? – Чи буде вона відвідувати уроки з танців до кінця року?

Допоміжні слова Future Perfect Continuous

Як і інші часи, Future Perfect Continuous має декілька слів-покажчиків, що вживаються з цим часом найчастіше. Ці слова-маркери до вашої уваги:

for (2 hours, 4 years і т.д.)
Слово Переклад
протягом, на протязі (2 годин, 4 років і т.д.)
by (the end of year, that time) до (кінця року, цього часу)
becouse тому що, оскільки

Приклади використання Future Perfect Continuous

Зазвичай Future Perfect Continuous використовується у двох випадках. Ці випадки вживання часу детально, з прикладами, розглянуті нижче.

I варіант використання: дія перед іншою дією в майбутньому

Future Perfect Continuous найчастіше використовується у випадках, коли потрібно показати дію в майбутньому, що буде продовжуватися до іншої події в майбутньому або до певного часу, а потім зупиниться. Приклади:

She is going to have been working at that company for three years when it finally closes. – Вона буде працювати в компанії три роки, поки вона закриється.

James will have been teaching at the university for more than a year by the time he leaves for Asia. – Джеймс буде вчити в університеті більше року до тих пір, коли він полишить Азію.

How long will you have been studying when you graduate? – Як довго ти будеш вчитися, коли закінчиш навчальний заклад?

II варіант використання: причина та наслідок в майбутньому

Future Perfect Continuous також вживається у випадках, коли потрібно показати причину та подію, що буде спричинена попередньою дією. Приклади:

Jason will be tired when he gets home because he will have been jogging for over an hour. – Джейсон буде втомлений коли він дістанеться додому, оскільки до того він буде бігати більше ніж одну годину.

Claudia’s English will be perfect when she returns to Germany because she will have been studying English in the United States for over two years. – Англійська мова у Клаудії буде на найвищому рівні, коли вона повернеться до Німеччини, оскільки вона буде вчити англійську в Сполучених Штатах Америки більше двох років.Схожі матеріали:

👁 1431
Категорія: Англійська мова
Теги: Future Perfect Continuous, майбутній доконаний час, Англійська моваВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Декілька помилок дачників, через які пол...

/_pu/70/57110181.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg