ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Буцький каньйон Буцький каньйон відкриває сезон для туристів

З кожним роком Буки набувають все більшої популярності, і все більше людей прагне побачити і відпочити в місці, яке відноситься до семи природних чудес України.

Людей тут буває багато, заїжджають великі екскурсійні групи, але приїзд вранці, безсумнівно, дає вам шанс на пікнік з найкращим видом. Багато людей приїжджає з наметами і залишається на ніч, багато приїжджають сім'ями. Буцький каньйон дуже популярний серед альпіністів, які відриваються тут по повній програмі, також плавають човнярі і каякери.

Буцький каньйон


Отже, це ще одне неповторне місце, де варто провести вихідні з сім'єю або друзями, насолодитися природою та зарядитися енергією древнього каньйону. Радимо приїхати і побачити всю цю красу наживо. А також відвідати ландшафтний парк "Буки". Цьогоріч за сприяння громади в Буках відбувся перший гастрофестиваль. У планах – брендований музей меду, школа мистецтв та сонячна електростанція.

Мальовничий каньйон утворений високими скелястими берегами річки Гірський Тікич в районі селища міського типу Буки. Населення там ледь перевищує 2 тисячі чоловік, а туристів в весняно-літній період приїжджає з кожним роком все більше і більше. Загалом процес децентралізації очільник Буцької громади називає “ковтком повітря” для невеликих населених пунктів. Якщо раніше люди сиділи без роботи або ж виїжджали за кордон, сьогодні вони активно працевлаштовуються.

Ландшафтний парк "Буки" знаходиться в самому селищі. Цей парк був створений в 1996 році бізнесменом Іваном Сусловим, і з тих пір парк стрімко розвивається і набирає популярність завдяки своєму цікавому оформленню.

Опис місця

Спочатку на місці красивого ландшафтного парку розташувалося звалище. За допомогою Івана Суслова була розчищена річка, побудована невелика електростанція, реконструйована дамба, а на місці колишнього смітника розцвів парк. Також меценат переніс знаменитий фонтан-рулетку з Майдану Незалежності в Храмовий комплекс парку. Фонтан працює не весь час, а включається в певний час - його урочисте відкриття було проведено зовсім недавно.

Буцький каньйон
 

На території парку знаходиться безліч розваг, а також садиба самого Суслова, на яку теж можна подивитися. Біля входу в парк знаходяться церква і каплиця; також в ландшафтному парку можна знайти міні-готель.

Цікавий факт: в парку часто фігурує число 7 - його Іван Суслов вважає щасливим для себе.

Чим зайнятися

Ландшафтний парк в Буках - дуже красиве місце, тому один лише його огляд доставить велике задоволення. У парку багато пам'ятників, деякі з яких володіють чарівними властивостями - наприклад, до трьох жаб відвідувачі намагаються доторкнутися "на удачу"; є тут і пам'ятник улюбленому письменнику Суслова, Максиму Горькому.

На території проводяться екскурсії: вони платні, а ось вхід в сам парк безкоштовний. Також є маленький зоопарк, вежі, мости. Недавно в парку з'явилася "Казкова галявина" з фігурками героїв з різних казок.

У селищі працюють чотири навчальні заклади, серед яких – професійний ліцей. Учні випікають свій оригінальний хліб. Є дві школи: Багвянська і Буцька, базова.  Після об’єднання ОТГ не було звільнено жодної людини, не закрили жодного будинку культури, планується зробити школу мистецтв, адже тут велика кількість діток, які хотіли б розвиватися.

Буцький каньйон
 

Буцький каньйон

Місце унікальне тим, що граніти каньйону - протерозойського ери, їм близько двох мільярдів років. Каньйон глибокий, звивистий і місцями вузький, всі скелі навколо фігурно порізані: якщо придивитися, можна побачити людські профілі. Один з виступів названий ім'ям українського геолога Родіонова. А ще тут є перша в Україні гідроелектростанція, яка вже не функціонує, і штучний водоспад, яким починається каньйон.

В одному з місць каньйон нагадує знаменитий Стоунхендж - скелі утворюють кам'яні ворота, а один з величезних каменів лежить зверху нерівно, як ніби його туди поклали спеціально. Є ділянка, на якому скелі нависають над водою, створюючи нетиповий для України краєвид, схожий на фіорд.
Чим зайнятися: рафтинг, скелелазіння, пікніки

Місце ідеально підходить для спокійного відпочинку від міста на вихідних: тут можна цілими днями гуляти, насолоджуючись красою природи. А так як на свіжому повітрі завжди розігрується апетит, не забудьте узяти з собою що-небудь перекусити: вздовж усього каньйону є зручні майданчики для пікніків.

Обов'язково дочекайтеся заходу сонця, саме в цій місцевості він дуже красивий. Але якщо віддаєте перевагу активному відпочинку, можна відправитися в сплав на байдарках по Гірський Тікич. Шукайте розклад турів в інтернеті і замовляйте відповідний сплав заздалегідь. Ще один пункт програми для любителів екстриму - скелелазіння. До речі, вода в річці чиста, так що можна освіжитися.

Де зупинитися

Якщо їдете з Києва на машині, дорога займе дві години або трохи більше, тому цілком можна поїхати на день без ночівлі, щоб ввечері повернутися в місто. Але можна і розтягнути задоволення. Для любителів походів уздовж каньйону є простір для наметів. В Буках, вже будучи на місці, можна дізнатися, чи не здає хтось з місцевих будинок або кімнату. Так як село маленьке, ніяких готелів або баз відпочинку в ньому, зрозуміло, немає.

Якщо ж бажаєте зупинитись більше ніж на один день з комфортом, краще підшукати готель в Жашкові, від якого до каньйону півгодини їзди. Ціни на проживання там цілком скромні. Номер на двох в міні-готелі з усіма зручностями обійдеться в 250 гривень за ніч, в готелі класом вище - 400 гривень.

Харчуватися можна при готелі або в кафе - вони почали з'являтися і в районі каньйону, але є і в Жашкові.

Як доїхати?

Доїхати до Бук можна машиною. Спочатку до Жашкова, а далі в саме селище Буки. Якщо їхати автобусом, то з центрального автовокзалу, доїжджаємо до Жашкова будь-яким автобусом, що їде до Одеси чи Умані, а звідти в Буки. А прямо з Києва їде автобус Київ-Тальне, вийти треба на зупинці Буки. Або ж автобусом Київ-Маньківка, який іде через Буки. Обидва автобуси проїжджають через каньйон, тому ви точно не заблукаєте. Дорога обійдеться від 60 гривень.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 1417
Категорія: Блог для мандрівників
Теги: Буцький каньйон, туризм


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетитором



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg