Особливості Сьомого тижня Великого посту

Цей тиждень присвячений спогадам останніх днів земного життя Ісуса Христа. Всі служби Страсної седмиці символізують духовний хід по Хресному шляху разом з Христом. Цей тиждень є унікальний ще й за своїм богослужбовим устроєм. Кожен день не схожий на інший. На богослужіннях співається ряд піснеспівів, які можна почути тільки в цей період.

Особливо прийнято виділяти три дні у Страсному тижні - Великий Четвер, Велику П'ятницю і Велику Суботу. Це свого роду кульмінація цього тижня.

Великий Четвер (Чистий Четвер):

Зранку служиться Літургія Василія Великого, згадуючи Таємну вечерю, на якій було встановлено перше Причастя. Увечері здійснюється утреня Великої П'ятниці - тривале богослужіння, на якому читаються 12 Євангелій про страждання Христа.

Окрім подій Таємної Вечері, в цей день також згадується страшна ніч в Гефсиманському саду в очікуванні смерті, зрада Юди і засудження Господа на смерть.

Велика П'ятниця:

У цей день ми згадуємо поховання Христа Спасителя, його покладення у Гріб. Свята Літургія у Велику П’ятницю не служиться.

Вдень в храмах, як правило, здійснюється винесення Плащаниці, а ввечері Чин поховання. Читається канон, в якому оплакується померлий Спаситель. Це момент найвищого душевного напруження.

Велика Субота

Це останній день перед Пасхою Христовою.

У першій половині дня служиться Божественна літургія Василя Великого. Під час богослужіння здійснюється Великий вхід і малий вхід перед Плащаницею, і тут ми згадуємо сходження Христа в пекло і перемогу Його над пеклом і смертю. Саме тому цей день ще називається днем тиші: земля завмирає в очікуванні дива Воскресіння.

У минулі століття саме в цей день відбувалося хрещення оголошених (нехрещених), в зв'язку з цим в богослужінні присутні численні старозавітні читання: 15 паремій, 15 уривків з книг Старого Завіту. Ці уривки говорять про страждання, смерть і воскресіння Спасителя, Сина Божого, і прийдешньої слави Церкви Новозавітньої. А на Літургії замість Херувимської пісні співається древній гімн Єрусалимської церкви: «Нехай мовчить всяка плоть людська, і нехай стоїть із страхом і трепетом, і ні про що земне в собі не помишляє; Цар бо над царями і Господь над володарями приходить у жертву Себе принести і дати Себе на поживу вірним. Перед ним ідуть чини ангельські, з усяким началом і владою, многоокі херувими і шестикрилі серафими, лиця закриваючи і співаючи пісню: алилуя, алилуя, алилуя».

Після закінчення Літургії у храмах освячують паску, яйця та іншу їжу. Увечері починається читання книги Діянь апостольських і триває до початку полуношниці.

О дванадцятій годині ночі розпочинається полунощниця, на якій співається канон Великої Суботи. По її закінченню священнослужителі мовчки переносять Плащаницю з середини храму у Вівтар і кладуть її на Престіл, де вона залишається до Свята Вознесіння Господнього, в пам'ять сорокаденного перебування Ісуса Христа на землі після Його Воскресіння з мертвих.

Що можна їсти на седмиці?

Можна їсти овочі, фрукти, крупи різного роду, але не дозволяється прийняття їжі тваринного походження (молоко, яйця, м'ясо і риба), також з понеділка по п'ятницю, якщо на ці дні не припадає будь-яке свято, не вживається і рослинне масло. У Великий Четвер (Чистий Четвер) дозволяється рослинна олія. Велику П'ятницю (Страсну П'ятницю) - рекомендується проводити без їжі. Однак слід пам'ятати, що всі ці правила прописані в монастирському статуті. Миряни (тобто не ченці), як правило, постять м'якше - наприклад, не всі можуть провести день взагалі без їжі, і тому підкріплюють свої сили у Велику п'ятницю.

Піст - з одного боку час нелегкий, але він може стати для нас початком якихось важливих змін. Це період внутрішнього оновлення, коли ми можемо попрацювати над собою, спробувати пом'якшити наші серця. Головне, щоб те, що ми робимо, йшло нам на користь, а не на шкоду. І нехай для кожного з нас цей період Великого Посту, який завершується буде початком змін, початку життя справжнього християнина. Хай усім нам допомагає Бог!


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
   Категорія: Гребінківське благочиння | Переглядів: 429
Теги: піст, Великий пістНАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/13/29453282.jpg

Что интересного в Венеции

/_sf/13/15030704.jpg

Молитва во время эпидемии

/_sf/13/22558286.jpg

Молитва Господня. Отче наш

/_sf/13/95122946.jpg

Молитвы святому великомученику Пантелеймону - целителю от всяких недуговЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Массаж груди. Поддерживаем грудь в тонус...

/_pu/55/02323347.jpg

Масаж допомагає зробити шкіру гладкою і ...

/_pu/55/34869466.jpg

Найкорисніші продукти для борютьби з жир...

/_pu/56/69474559.jpg

Пошаговая техника выполнения массажа для...

/_pu/55/26696256.jpg

Весільна атрибутика ручної роботи: як об...

/_pu/56/41424047.jpg

Як прибрати жир з боків в домашніх умова...

/_pu/55/09250592.jpg

Як правильно займатися сексом: цінні пор...

/_pu/55/71553244.jpg

В чем эффективность современной лазерной...

/_pu/56/50200790.jpg

Качественные б/у детали для Mercedes из ...

/_pu/56/03275892.jpg

Переваги тренувань для здоров'я серц...

/_pu/56/74886276.jpg

5 кращих соків при запорах

/_pu/56/17074762.jpg

Глаукома: диагностика и методы лечения г...

/_pu/56/26337300.jpg