Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


27.03.2025

Які бувають токени в криптовалюті: розбираємося в класифікації


Перед тим як вибирати, яким способом заробляти на крипті, потрібно розібратися в її формах


токени в криптовалюті

Цифрові активи сьогодні надають на вибір трейдерів та інвесторів різноманітні способи заробітку. Це може бути як активний трейдинг, торгівля ф'ючерсами, так і пасивні методи прибутку. Перед тим як вибирати, яким способом заробляти на крипті, потрібно розібратися в її формах. З розвитком технології стали з'являтися різні цифрові активи, які схожі за характеристиками, але мають особливості.

Що таке токени в криптовалюті?

Новачкам у криптосфері може бути складно розібратися в цьому понятті. Це відбувається через те, що це слово може мати приблизно три значення, що перетинаються. Розглянемо, що таке токен у криптовалюті у різних його уявленнях:
  1. З технічної точки зору токен – це актив, який надає право власності чи цінність у децентралізованій системі. У цьому плані він не відрізняється від криптовалюти, цифрового активу чи криптоактиву.
  2. Розглядати, що таке токен у криптовалюті, можна як будь-який криптоактив, крім BTC, і меншою мірою ETH. У цьому варіанті відзначається схожість зі значенням поняття «альткоін».
  3. Часто під токеном мають на увазі актив, який є ненативним токеном блокчейна. Приклад: ETH – це нативний токен Ethereum-блокчейна. А ось інші активи, які існують на Ефіріум-блокчейні, вважаються токенами у криптовалюті.
Технічної різниці між криптою і токеном немає, але все ж таки в криптоіндустрії існують відмінності. Якщо говорити про криптовалюті, як Біткоїн, то вони, як правило, вважаються активами, які служать переважно грошовими інструментами. Перед тим як купити крипту в Україні, ви вирішуєте, вона буде засобом обміну або збереженням ціни. Токени можуть використовуватися як гроші, але зазвичай у них закладається додаткова функціональність – права управління (UNI) чи художня цінність (NFT). Ви можете відстежувати курс ICP та інших токенів на біржах у режимі реального часу.

Основні види токенів

Функціонал токенів обмежений лише уявою. Сьогодні токени можна класифікувати на кілька широких груп використання. До того ж існує маса варіантів, де можна купити криптовалюту та токени. З розвитком цифрових валют з'являються інноваційні застосування, які раніше не розглядалися. І це також впливає на вартість цих активів. Наприклад, курс Ripple (XRP) поки що знаходиться на низькому рівні, але цей проєкт має всі перспективи зростання.

Нижче наведено загальні використання токенів, доступні зараз:
 
●  Утилітарні токени
Відкривають доступ до продуктів/послуг на певній блокчейн-платформі або децентралізованому додатку. Приклад: користувачам потрібні утилітарні токени, щоб отримати доступ до сховища на децентралізованому хмарному майданчику або для участі у послугах DeFi.

●  Токени безпеки
Їхня задача – надати право власності на базовий актив – акції компанії, нерухомість, інші форми інвестицій. Такий крипто-токен регулюється і може надавати інвесторам права на дивіденди, голосування або участь у прибутку.

●  Токени керування
Надають власникам активів можливість участі у процесах прийняття рішень щодо конкретного проєкту чи майданчика. За допомогою таких токенів ви можете голосувати та обговорювати оновлення протоколу, зміну в структурі комісій та ін.

●  Невзаємозамінні токени NFT
Перед тим як купити криптовалюту в Україні, варто познайомитись із цією категорією активів. NFT є унікальними та неподільними. Кожен NFT – це унікальний актив у цифровому вигляді, представлений витвором мистецтва, колекційними предметами, віртуальною нерухомістю. Популярність NFT пов'язана з тим, що такі токени допомагають доводити права власності та походження активів.


Схожі матеріали:
👁 84
Категорія: Прес-реліз
Теги: токени в криптовалюті, Криптовалюта




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ