Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Здоров'я
20.06.2011
Молоду картоплю після обприскування не можна їсти


Молоду картоплю після обприскування не можна їсти

У травні господарі провели перший обробіток картоплі від колорадських жуків. Але шкідників у багатьох випадках не знищили — вони звикли до отрути.

— Кілька років труїв жуків ”Банколом”, — розповідає Микола Шевченко із села Олександрівка Гребінківського району. — Зараз препаратів десятки, але кропити картоплю треба кілька разів.

У народні засоби Шевченко не вірить. Торік садив картоплю сорту Розалія. Її жук не їсть. На смак картопля не добра, надто жорстка.

Полтавська державна районна інспекція захисту рослин перевіряє отрутохімікати, які продають. Кажуть, на ринках пропонують переважно підробки. Найкраще купувати сертифіковані отрутохімікати в магазинах.

— Треба дивитися, щоб на упаковці був текст українською. Якщо на іншій мові — це підробка, — пояснює начальник інспекції . — На назву не звертайте увагу. Читайте, яка діюча речовина у препараті. Зараз отрут на основі імідаклопруду до 20 найменувань. Людина дивується, щороку купує іншу, а на жука вона не діє. Хоча в дійсності використовує постійно той самий препарат.

Перед посадкою можна обробити бульби картоплі препаратами ”Престиж”, ”Мотодор супер”, ”Актара”. Тоді жук не страшний. Але таку картоплю не можна їсти протягом трьох місяців після обприскування. До неї все рівно потрапляє незначна частина отрути.

”Актофіт” та інші біопрепарати не містять хімії. Та вони дорожчі й менш дієві.

Щоб отрута була ефективнішою, можна купити препарат ”Прилипач”. Він закріплює засіб на листках.

— Картопля, яку не їсть жук, — переважно генетично модифікована, — зауважує Гузьома. — У неї вживляється ген токсичний для шкідника. Для людини він безпечний. Але в Європі таку картоплю не їдять. Її вражає фітофтора.

Гузьома говорить, народні методи — обробіток бульб перед посадкою попелом, обприскування настоянкою з листя горіха — відкидати не варто. Але такі методи не дуже ефективні. Складно вгадати пропорції під час приготування такої отрути. Найбезпечніше збирати жуків та личинки. Та на це треба час. Хоча тоді — екологічно чиста.

Майже всі препарати продають розфасованими в пакетах. В ампулах є лише ”Зеніт, ”Танрек”, ”Блискавка”.

— Нові отрути — ”Антиколорад”, ”Лідер”, ”Жукомор”, — каже Руслан Лелюх із магазину ”6 соток” по вул. Шевченка в Полтаві. — ”Банкол”, ”Дантоп” зняті з виробництва. Найходовіші препарати: ”Бомбардир”, ”Ратибор”, ”Антиколорад”.

Лелюх говорить, цьогоріч картоплю потрібно кропити кілька разів. Зима була теплою й жук не вимерз. Шкідник також може вражати помідори, баклажани. Їх також обприскують препаратами для обробітку картоплі.

На фото: Сергій Пономаренко з Полтави на своєму городі показує мульчу — скошену траву. Нею обклав кущі картоплі. Мульча зберігає вологу й перебиває запах картоплі колорадському жуку. Кущі картоплі обприскує біологічним препаратом


Схожі матеріали:
   Категорія: Здоров'я | Переглядів: 3037
Теги: обприскування, препарати, картопля, Жук, народні методи
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ