Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
22.08.2011
Гребінка відсвяткувала 20-у річницю Незалежності України (відео)


Гребінка відсвяткувала 20-у річницю Незалежності України  

Якщо аналізувати святкування на Гребінківщині зокрема, то загалом складалося враження, що нічого не змінилося: нагороди, дошки пошани, патріотичні пісні.

Проте якась нотка розчарування таки була присутня. Чомусь не відчувалося помпезності та яскравості, багато заходів виглядали трохи формальними.

Хоча і тут є виправдання: декілька вихідних поспіль – найкращий час для копання картоплі, а після цієї благородної справи ой як хочеться відлежатися і «хай та незалежність проходить без мене».

Можливо слід було провести цей захід все ж таки 24-го серпня і поближче до вечора. Багато хто відвідавши ярмарок та ринок просто поспішав додому, та й погода не дуже посміхалась, тому трибуни стадіону були напівпорожніми.

Взагалі ситуація святкування 20-ліття Незалежності України досить влучно описана Ліною Костенко, де вона в саркастичній формі змалювала «парад української бюрократії і політиканства»

Але це просто думки в голос.

Насправді свято відбувалося так:

Основним майданчиком святкування була територія біля Будинку культури та міський центральний стадіон. З шести ранку можна було базарувати на святковому сільськогосподарському ярмарку. Також тут же працювала і виїзна торгівля. Варто відзначити, що організована виїздна торгівля була доволі на високому рівні.

Вже стало традицією, що у День Незалежності багато городян у Гребінці вдягають вишиванки, тому вже зранку місто розквітає вишуканими барвами вишитих сорочок, в яких закодовані прадавні знаки-символи на здоров'я, та добробут, які особливо активізуються в день свята.

Продовжилося свято урочистостями та святковим концертом, вшануванням сільгоспвиробників району.

По провулку Спортивному пройшла виставка квітів та виробів з натурматеріалу на святкову тематику, виставка хлібобулочних виробів, виставка художніх робіт народних умільців та святкова торгівля. В парку відбувалися ігри, розваги, працювали атракціони для дітей.

Для гребінківців та гостей міста, була представлена концертна програма Київського академічного вокально-хореографічного ансамблю "Україночка”, лауреата міжнародної премії ім. С.С. Гулака-Артемовського під керівництвом народного артиста України Віталія Юхименка.

Завершилося свято вечором відпочинку та святковою дискотекою для молоді на майданчику біля районного Будинку культури.

Із історії

День Незалежності Украї́ни — головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Уперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». В ній зазначено:Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
 підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,

 Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:


 Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». В ній зазначено:Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,
 підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року,

 Верховна Рада України постановляє:

 1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

 2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

Відповідно до цього 5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

Фото-відео-репортаж свята від ІГОРЯ СЛІПАКА:


Повний фоторепортаж можна переглянути у фотоальбомі День Незалежності та Свято Врожаю - 2011
Дипломом ІІ ступеня нагороджується фольклорний ансамбль "Сусідонька"

Подяка Ніні Гавриленко - майстру декоративно-ужиткового мистецтва, с. Короваї

Вихор А.В. вручає медаль Матері-Героїні Ганні Андріївні Шевченко з с. Корніївки

Квіти до пам'ятника Слави поклали ровесники незалежності Яна Правдицька та Юрій Чумак


Солістка ансамблю "Україночка", лауреат міжнародних конкурсів -
Юлія Березовська та міський голова - Федір Мілевський
Солістка ансамблю "Україночка", лауреат міжнародних конкурсів -
Юлія Березовська та міський голова - Федір Мілевський

Анастасія Осінна та міський голова - Федір Мілевський

Гребінківців вітає чудовими піснями Анастасія Осінна
Київський академічний вокально-хореографічний ансамбль "Україночка"
Артист театру мініатюр Леонід Лободюк
Київський академічний вокально-хореографічний ансамбль "Україночка"
Київський академічний вокально-хореографічний ансамбль "Україночка"


ВІДЕОКиївський академічний вокально-хореографічний ансамбль "Україночка"Київський академічний вокально-хореографічний ансамбль "Україночка"


Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 1854
Теги: Свято, День Незалежності, Гребінка
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ