Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
24.01.2013
На Гребінківщині створюють вольєрне господарство для утримання дикого кабана

Голова Гребінківської районної організації Українського УТМР: плануємо зайнятися розведенням риби різних видів

Продовжуються роботи по створенню вольєрного господарства у Березівці

В зимовий період погіршується екологічна ситуація на водних об'єктах Гребінківщини.

Члени товариства та любителі рибної ловлі докладають чимало зусиль щоб не гинула риба у водоймах та не зменшувалася концентрація кисню у водних об'єктах до критичних показників.

«Щоб врятувати рибу від задухи, били лунки, вставляли очеретинки. Цей процес потребує чималих зусиль, хоч не такий ефективний. А скільки риби у водоймищах зменшується через забрудненість. Навіть проточні водойми перетворюються на слабо проточні, замулюються, заболочуються. Щоб створити кращі умови для рибалок та членів товариства ми вирішили взяти в оренду ставок на спільне використання з Березівським комунальним господарством. Плануємо зайнятися розведенням риби різних видів», – говорить Голова Гребінківської районної організації Українського УТМР товариства мисливців та рибалок Олексій Анатолійович Дебелий.

Також продовжуються роботи по створенню вольєрного господарства у Березівці. Територія вольєру для утримання дикого кабана займає площу 12 гектарів. Зараз зростає популяція дикого кабана.

В природі все взаємопов'язане. Оскільки, більшість фермерських господарств засівають землі соняшником, кукурудзою, соєю. Це все - гарний корм для парнокопитних. А ось в зв'язку з тим, що зникли тваринницькі ферми, господарства не сіють багаторічні рослини. А багаторічні трави, їх насіння являються кормом для зайців, перепелів їх популяція зменшується. Також сучасна агротехніка при весняному обробітку землі знищує березневих зайченят.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гребінку паралізувала ожеледиця

На початку січня відбулося засідання президії Гребінківської районної організації УТМР, основним питанням було перезакріплення мисливських угідь. Така процедура проводиться раз на 15 років, товариство погоджує свої території з усіма користувачами земельних ділянок району. Рілля, ліси, луки, пасовища - все, що не входить у природозаповідну територію, є мисливськими угіддями.

- На даний час, мені здається, що альтернативи організаціям УТМР немає, - говорить Олексій Анатолійович.

- Звичайному мисливцю невигідно платити кожному приватному Мисливському господарству за полювання. Є райони, у яких діють 8 мисливських господарств. Наприклад, у Прилуцькому районі створене приватне мисливське господарство у селі Білошапки. Вартість відстрільної картки на добування пернатої дичини у цьому господарстві коштує 500 гривень на добу, а члени Гребінківської районної організації УТМР за таку ж картку сплачують 150 грн. на сезон.

«Гребінчин край»


Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 1350
Теги: мисливство, рибалка, Рілля, господарство, луки, УТМР, Березівка, тваринницька ферма, ліси, Гребінка
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ