Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
13.04.2021
На Полтавщині планують відкрити 8 нових робітничих спеціальностей

Дмитро Лунін на брифінгу розповів про підвищення якості та конкурентоспроможності профтехосвіти, що передбачено Стратегією розвитку Полтавщини

На Полтавщині планують відкрити 8 нових робітничих спеціальностей

На Полтавщині планують відкрити 8 нових робітничих спеціальностей Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін на брифінгу розповів про підвищення якості та конкурентоспроможності профтехосвіти, що передбачено Стратегією розвитку Полтавщини на 2021-2027 роки.

Дмитро Лунін зауважив, що за 20 років в Україні кількість учнів професійно-технічних закладів з 307 тисяч скоротилася до 100 тисяч.

«Маємо дефіцит кадрів. До нас звертаються підприємства з питанням щодо нестачі робітничих професій. Ті ж професії, які вивчають, є застарілими», – сказав Дмитро Лунін.

У стратегії розвитку регіону передбачено: ремонт приміщень навчальних закладів вищої, фахової передвищої та професійної освіти, поліпшення матеріально-технічної бази закладів, створення безпечних умов для навчання.

У планах для 8 закладів професійнотехнічної освіти придбати обладнання. Це устаткування для майстерні кравців та майстерні з машинної вишивки, шиномонтажу, майстерні з професії «Електрогазозварник» та «Водій автотранспортних засобів», для лабораторії з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» та інше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Послугами обласної служби зайнятості за перший квартал року скористалися 56,5 тисячі громадян

Дмитро Лунін наголосив, що в закладах фахової передвищої та професійної освіти слід посилювати практико-орієнтований зміст освіти, щоб забезпечити регіон тими кваліфікованими кадрами, які затребувані саме зараз. Тож заплановано відкрити у закладах 8 нових професій та спеціальностей: комп’ютерні науки, харчові технології, авторемонтник, варник харчової сировини та продуктів, оператор лінії у виробництві харчової продукції,  електромеханік з ремонту та обслуговування медичної апаратури,  машиніст дорожньо-будівельних машин, агент з організації туризму.

Крім того для безпечних умов навчання в закладах професійно-технічної освіти планується облаштувати протипожежну сигналізацію та системи блискавозахисту. Такі ж системи будуть в усіх 60 опорних закладах загальної освіти, ліцеях, інтернатах.

Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 2137
Теги: електрогазозварник, Слюсар з ремонту колісних транспорт, Водій автотранспортних засобів, робітничі спеціальності
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ