Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
27.12.2012
Полтавські філологи вшанували пам'ять поета з Гребінчиного краю

Хто знайомився з Петром Линовицьким, того вражала його «коштовна українська мова»

Полтавські філологи вшанували пам'ять поета з Гребінчиного краю

У четвер, 29 листолада 2012 року, на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулося засідання IV круглого столу "Крайова література, як феномен розвитку національної писемної культури", присвяченого вшануванню пам'яті поета-земляка Петра Линовицького.

У вітальному слові учасникам круглого столу завідувач кафедри української літератури В.Мелешко закликала пам'ятати про незаслужено забутих літераторів нашого краю, зокрема Петра Линовицького, сприяти популяризації їхнього творчого доробку серед молоді, пропагувати письменство як мистецтво слова, здатне окрилювати наші зранені непростимчасом душі.

Викладачі кафедри української літератури та сгтуденти-філологи у доповідях наголосили на важливості для полтавського та українського читача творчої спадщини поета-людинолюбця, патріота, вправного версифікатора, а також висловили думку про потребу введення до шкільної програми (уроки позакласного читання, літератури рідного краю в 11 класі) його творів, у яких звучать мотиви любові до матері, України, порушуються проблеми міжособистісних стосунків, сенсу життя, морального вдосконалення людини.

Про життєвий та творчий шлях Петра Линовицького розповіли студенти І. Горбань, Л.Томахіна, акцентувавши на основних етапах життя та творчості, зокрема зв'язку з рідним краєм, праці в Оржиці та Гребінці.

Промовці М. П'ятниця, О. Янко зосередились на аналізі поетичної спадщини поета, а А. Меданик, Т. Костюк у виступах повідомили про опрацювання його художнього доробку місцевими літературознавцями, вшанування та увічнення пам'яті в нашому краї.

Доповнили виступи студентів і викладачі кафедри української літератури. Доповіді виголосили Н. Зінченко ("Фольклорні мотиви поезії Петра Линовицького"),  В. Подрига ("Еволюця просторових домінант етнічної картини світу в поезії  Петра Линовицького"),  А. Виговська ("Вивчення поезії Петра Линовицького на уроках літератури рідного краю в 11 класі").

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гребінці працює Університет третього віку

Круглий стіл організував та вів старший викладач кафедри української літератури В Подрига

Нагадаємо, що народився Петро Линовицький у селі Паризька Комуна Гребінківського району


Про нього кажуть, що був він пристрасним максималістом. Про це говорять хоча б ці рядки з його вірша «Про щастя»:
Я не люблю, коли мені щастить.
Ні, я не проти щастя будь-якого,
але, по-моєму, повинна
бути в нього
і гіркоти, і роздуму важкого
мить. Що той здобув,
хто ніжився в промінні,
а не зазнав хуртечі і сльоти?
— хай з виду сонячний,
але в єстві лиш тіні
й невміння вітрові навперекір іти.
Хто знайомився з Петром Линовицьким, того вражала його «коштовна українська мова». Був талановитим редактором. Разом з Миколою Негодою, Михайлом Маслом приклав зусиль до створення Черкаської обласної організації Спілки письменників України — вона зареєстрована в 1972 році. Співпрацював з місцевими газетами, започаткував видання таких часописів, як «Місто», «Тарасові джерела».
До читача прийшов у 1969 році зі збірочкою «Оржиця», потім видав книги «Громадинки», «Зоряна далечінь», «Свято надії»,  «Живої пам’яті багаття», «Коріння грому». Та в які часи він не жив, а його магістральна тема — сучасне і майбутнє України.

Студентка 3 курсу факультету філології та журналістики
Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.
«Гребінчин край»


Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 830
Теги: круглий стіл, ім.Короленка, Петро Линовицький, українська література, Гребінка, університет, Полтава
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ