Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

16.01.2012

Популярний засіб гігієни виявився рознощиком хвороботворних бактерій


Популярний засіб гігієни виявився рознощиком хвороботворних бактерій

Паперові рушники з громадських туалетів виявилися не так нешкідливі, як можна подумати на перший погляд.

Учені з канадського Університету Лаваля досліджували 6 рушників різних торгових марок (самі марки в дослідженні не називаються, але повідомляється, що це саме ті марки, які найчастіше зустрічаються в громадських убиральнях; звичайно, йдеться про Канаду, але є усі шанси, що і у нас ситуація йде не краще) і виявили на кожному з них різні бактерії.

При цьому дослідники повідомили, що кількість бактерій в папері з переробленої сировини виявилася в сотні разів вище, ніж в целюлозі з сировини первинної. Як відмічають фахівці, поява мікробів в паперовій продукції доки неминуча, оскільки її органічні складові - крохмаль і різні наповнювачі - є для мікроорганізмів прекрасним поживним середовищем.

Втім, не усе так погано. Виявлена кількість бактерій не несе небезпеки здоровим людям і може погрожувати тільки тим, у кого ослаблений імунітет. Це хороша новина, оскільки паперові рушники - доки єдиний прийнятний спосіб покинути убиральню з чистими руками. Електричні фени-сушарки хоч і дозволяють уникнути прямого контакту з шкірою рук, створюють ідеальні умови для розмноження в теплі і вогкості цілих колоній хвороботворної зарази.

Альтернативний варіант - витерти руки об власні джинси. Адже ніхто ще не зміг довести, що невипраний одяг може позначитися на твоєму здоров'ї.

mhealth.ru


Схожі матеріали:
👁 1076
Категорія: Здоров'я
Теги: рушник, бактерії, гігієна, мікроорганізми
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ