Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Суспільство
05.12.2011
Рейси потягів не "відміняються", а "упорядковуються"


Маршрути, які себе зжили

Однією з резонансних тем, що обговорюються в ЗМІ останнім часом, став перегляд залізницями рейсів окремих потягів, до яких так звикли пасажири. За словами залізничників, справа навіть не в звичці, а в споживчому відношенні до залізниці, яка сприймається виключно по-радянському : вона повинна перевозити. А скільки пасажирів слідує, чи затребуваний потяг або ні - це мало кого цікавить.

Графік дотримання пасажирських і приміських потягів не переглядався з радянських часів. А життя давно пішло вперед, з'явилися нові види транспорту і змінилися пасажиропотоки. У приватному секторі - маршрутні таксі, автобуси, авіасполучення. Вже давно відпала потреба у багатьох маршрутах. Тим паче, що нині ніхто не працює собі у збиток, - окрім залізничників.

Наприклад. Донецька магістраль з початку року отримала 593 млн грн. збитку в пасажирському секторі. Головна причина - низькі соціально орієнтовані тарифи і недостатні надходження компенсацій за перевезення пасажирів пільгової категорії. Водій приміської маршрутки більше двох пільговиків в один рейс не візьме. А в електричці або дизель-поїзді пільговиків може їхати скільки завгодно: хоч до ста відсотків.

Тільки з січня по вересень поточного року Укрзалізницей було перевезено пільговиків на суму майже 435 млн грн., а компенсації отримано лише на 116,2 млн грн., що складає 27 % від необхідної суми. На сьогодні заборгованість місцевої влади за перевезення пільговиків складає майже 1,5 млрд грн.

Приміське сполучення організовується спільно з місцевою владою.  І вони, згідно із Законом, зобов'язані компенсувати витрати на перевезення пасажирів пільгових категорій. Проте цього, як правило, не відбувається. Тобто лише за столом переговорів, тільки строго враховуючи інтереси один одного, можна розробити взаємовигідні схеми організації регіонального повідомлення. Ситуація може стати взагалі безповоротною.

Укрзалізниця розробила автоматизовану систему аналізу пасажиропотоку, за допомогою якої отримана повна картина по кожному потягу і електричці - відносно людей, доходів і витрат. За результатами аудиту залізничники провели удосконалення графіку руху потягів. Зокрема, Донецька залізниця відмінила рейси п'яти малоскладених і збиткових потягів.

В столичному напрямі,  щодня слідує фірмовий потяг № 20 "Лугань". Він курсуватиме і далі. Тобто по столичному напряму, правильніше було б сказати, рейси потягів не "відміняються", а "упорядковуються".

Новий порядок організації пасажирських перевезень дозволить ефективніше використати вагони і поліпшити рівень обслуговування пасажирів.

До вашої уваги, НОВИЙ Розклад руху  поїздів приміського сполучення із станції Київ - Пасажирський в напрямку Гребінки:
Розклад руху електропоїздів із станції Київ - Пасажирський в напрямку Гребінки


За матеріалами «Магістралі»


Схожі матеріали:
   Категорія: Суспільство | Переглядів: 1173
Теги: залізниця, рейси, магісталь, Заборгованість, приміське сполучення, потяг
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ