Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
05.04.2012
У Гребінківському районі завершилася земельна "епопея"


У Гребінківському районі завершилася земельна "епопея"

Найдовше у Гребінківському районі відбувалося розпаювання землі, що належала раніше колгоспу ім. Калініна, на території Березівської сільської ради.

І не лише в районі, а і в державі, напевне. Ціла «земельна» епопея. Селяни інших сіл вже давно отримують плату від орендарів за земельні паї - додаток до річного сімейного бюджету, а березівці та корніївці все ніяк не отримають свій пай та акт на володіння землею.

Були на це об'єктивні і суб'єктивні причини. Непросто проходило розпаювання, включення селян у списки пайщиків, вирішення інших питань, що виникали. А скільки зборів колишніх і нинішніх працівників господарства, жителів сільської ради відбулося за останні роки!
І ось кінець-кінцем, 179 селян Корніївки та Березівки отримали Акти на земельну частку (пай).

І хоча ще деякі селяни продовжують доводити своє право власності на земельні паї у суді (якщо вони виграють суд, то теж зможуть отримати свій пай згідно закону), та все ж більшість, хто працював на землі, тепер став її власником. Споконвічна мрія селян здійснилася.

Урочисті збори з цього приводу відкрив голова Березівської сільської ради Привітали нових власників земельних паїв голова Гребінківської райдержадміністрації, голова районної ради, перший заступник голови райдержадміністрації, начальник віддлу Держкомзему у Гребінківському районі.

Головне для жителів села, щоб новий господар розвивав рослинництво і тваринництво, щоб утримував соціальну сферу, щоб не відмовляв людям у допомозі і надавав селянам роботу. Якщо збережеться господарство, значить село буде жити.

Про це говорили всі виступаючі. Але люди ще мають час подумати, зважити усі «за» і «проти». Перед присутніми виступили представники ТОВ «Мадег» та СТОВ «Прогрес», які розповіли про свої господарства.

Але кожен селянин - власник землі буде вирішувати сам, якому господарю здати свою землю для обробітку, а чи обробляти самому. Головне, що земля тепер належить селянам.

За матеріалами газ. «Гребінчин край»


Схожі матеріали:
👁 967
Категорія: Новини Гребінки
Теги: Гребінківський район, сільська рада, акт, земля
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ