Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
27.02.2019
У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборонені знаряддя лову

Використання будь-якого браконьєрського знаряддя лову карається законом

Полтавський рибоохоронний патруль попереджає

У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборонені знаряддя ловуЕлектровудки, драч, перемети, парашути — з цими пристосуваннями заборонено рибалити. Використання будь-якого браконьєрського знаряддя лову карається законом, і трактується як грубе порушення Правил рибальства. Детальніше про заборонені знаряддя та їх шкоду водоймам розповіла начальниця Полтавського рибоохоронного патруля.

Людство постійно вдосконалює свої знаряддя для лову водних біоресурсів. Все починалось із загостреної палиці, тепер маємо електровудки — і це неминучий процес. Але якщо при риболовлі використовувати всі можливі знаряддя і способи, то скоро у водоймах не залишиться нічого.
 
Часто рибалки використовують заборонені засоби лову риби, посилаючись на незнання. Тому ми вирішили розповісти про найбільш поширені заборонені знаряддя. Сподіваємось на розуміння, і зменшення кількості порушень, — поділилась начальниця Полтавського рибпатруля Оксана Кулинич.

Різні види ятер

Ці пастки виготовляють з плетених вербових прутів, дроту або капронової сітки, натягнутої на обід (обруч). Вхід для риби виглядає як лійка, в яку риба може увійти, але не вийти. До цього «благородного» сімейства відносять вентерь, ятерь, морду.

Збитки від цих засобів лову полягають не тільки у великій кількості виловлених біоресурсів, а ще й у тому, що браконьєри часто забувають їх на місці «промислу». Риба в них гине і отруює продуктами свого розкладу всю водойму.

У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборонені знаряддя лову
 

Доріжки

Це класична браконьєрська снасть, звичайна зяброва сітка, яку випускають у воду і витягують назад на гумовому амортизаторі. При цьому, на поверхні води нічого не видно і рибоохоронний патруль може виявити сітки тільки протягуючи по дну якір (кішку).

Парашути

Це конусоподібна мережева снасть діаметром від 5 до 10 м, по периметру якої розташовані свинцеві грузила. Виготовляють їх з волосінні або капронової нитки. Застосовують, як правило, на швидких річках, перекатах, накидаючи на обрану ділянку акваторії. По грузилам затягується мотузка і риба опиняється в сітці.


У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборонені знаряддя лову
 
 

Екрани (телевізори, заборчики)

Через свою дешевизну і доступність це найбільш поширене браконьєрське знаряддя. Конструкція така: зяброва сітка із мілкою ячейкою, довжиною 10 м і висотою 1,5 – 2 м, оснащена поплавками по верхньому ряду ячейок, а по нижньому — вивішені грузила. Запускається у воду і витягається з води на гумовому амортизаторі.

Ставні (стаціонарні) мережі

Це найпоширеніша промислова снасть, заборонена в любительському рибальстві. Браконьєри використовують різноманітні по довжині, від 10 і більше метрів. Застосовують «трехстінки» — сітка складається з трьох шарів: перший шар з великою ячейкою, другий з ячейкою середнього розміру і третій із зовсім дрібною. Ці сітки особливо небезпечні, оскільки винищують рибу всіх розмірів, маломірну в тому числі.


У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборонені знаряддя лову
 

Електровудки

Найбільш шкідливий браконьєрський засіб. В залежності від потужності, електровудки здатні знищити все живе — від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Тим самим на багато років винищується харчова база риби. А та риба, якій вдалося вижити, стає нездатною до розмноження.

Драч

Це саморобний браконьєрське засіб, який складається з спаяних або зварених разом декількох великих гачків. Більша частина риби, що «попалася», зривається і потім все одно помирає від отриманих ран. За статистикою, лише 10% забагреної риби дістається браконьєрові, інша від отриманих травм гине.

Остроги

Це одне із найдавніших знарядь лову риби. Риба, яка нереститься, втрачає обережність, піддається варварському побиттю острогою, особливо вночі. Браконьєри виходять на воду вночі, підсвічуючи ліхтариками, тазнищують напівсонну рибу.

Павуки

Це заборонена снасть-пастка, яка складається зі шматка квадратної сітки з приманкою в центрі і палкою з мотузкою для підняття. Принцип лову — на приманку сходиться риба і раптовий підйом павука призводить до вилову, як правило, маломірної риби.

У Полтавському рибпатрулі розповіли про заборонені знаряддя лову
 

Перемети

Робиться донна снасть з товстою основною волосінню або шнуром і безліччю великих гачків на відводах з більш тонкою волосінню. Або ж взагалі, натягують основний шнур через усю річку, від берега до берега, на якому висять на відводах гачки з наживкою. Кількість гачків буває до сотні. Звичайно, при такій їх кількості рибі діватися просто нікуди.

Полтавський рибоохоронний патруль попереджає, що лов риби одним із вищезазначених знарядь лову — грубе порушення правил рибальства. Відповідальність передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП: накладання штрафу у розмірі до 680 грн (точну суму визначає суд) з конфіскацією засобів та знарядь лову.

Полтавський рибоохоронний патруль


Схожі матеріали:
👁 871
Категорія: Полтавщина
Теги: драч, перемети, знаряддя лову, парашути, рибпатруль, Електровудки
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ