19.05.2019 Жителі Пирятинщини та Гребінківщини вшанували пам’ять загиблих земляків у 1942 році
| ||
Щороку 18 травня жителі Пирятинщини та Гребінківського району вшановують пам’ять загиблих земляків у 1942 році. В урочищі Пирогова Левада відбувся мітинг-реквієм. Найстрашніший день у історії нашого краю – найбільший розстріл мирних жителів, наших земляків фашистами. Слова скорботи висловили керівники Пирятина та Гребінки. Поділилися спогадами своїх сімей Валентина Димова та Іван Капштик, рідні яких були розстріляні у Пироговій Леваді. Учні школи № 6 своїм віршем згадали про ті маленькі серця, які перестали битися від заряджених гвинтівок ворогів. …Маленький хлопчик притуливсь до мами
В очах питання - страху ще нема Чому дядьки оці в кашкетах з черепами Його убити хочуть і в яму закопати Синочка мати тілом затулила Вона не знала, що йому сказати На небо подивилась й тихо помолилась Прости їх Господи, фашистів цих заклятих Від залпу птиці розлетілись в вирій На землю впали дорослі й дітлахи Хтось прохрипів не люди ви, а звірі Й невинні душі їх переселились в інший світ… Присутні не стримували сліз… Вшанували мирних жителів – жертв фашистського геноциду під час окупації хвилиною мовчання. В знак вічної шани і невимовної скорботи поклали до підніжжя обеліску квіти та іграшки. Настоятель Свято-Успенської церкви отець Іоан відправив панахиду за невинно убієнними земляками. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами.
Пирятинська міська рада
Схожі матеріали: | ||
|
Всього коментарів: 0 | |
Аграрії Полтавщини завершили збір ранніх зернових і зерно... |
На Полтавщині під час відпочинку на водоймі загинув 59-рі... |
Полтавщина системно, злагоджено та комплексно готується д... |
На Полтавщині перейменували понад 300 вулиць |
24 жителям Полтавщини замінять чи видадуть нові «чорнобил... |
Смертю хоробрих поліг священник із Полтавщини отець Олекс... |
НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ
|
|