Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Роботодавець порушує трудове законодавство: Ваші права


Роботодавець порушує трудове законодавство та Ваші права і Ви маєте намір звільнитися за власним бажанням?

Ознайомтеся з декількома правилами та зверніть увагу на наші поради, перш ніж писати заяву про звільнення. Знання своїх прав дозволить Вам зробити це правильно.

Правило перше.

Відповідно до частини третьої статті 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), у разі, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору, працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням. Оскільки причина звільнення вважається поважною, роботодавець не має права затримувати працівника у будь-який спосіб. День звільнення визначатиметься самим працівником.

Правило друге.

Звільнення за частиною 3 статті 38 передбачає обов’язкову виплату вихідної допомоги у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку(ст.44 КЗпП). Колективний договір, який діє на підприємстві, чи власне сам трудовий договір з працівником можуть передбачати й більший розмір вихідної допомоги.

Правило третє.

Для проведення звільнення за даною підставою слід правильно скласти заяву. Вона повинна містити чітку вказівку на факти порушення умов договору чи трудового законодавства (зразок заяви додається).

Заяву необхідно обов’язково зареєструвати в канцелярії, на копії заяви слід позначити вхідний реєстраційний номер.

Правило четверте.

У разі , якщо роботодавець відмовляється реєструвати заяву, слід відправити її по пошті цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Необхідно зберігати листівку повідомлення про вручення листа роботодавцю, яка надійде через певний час. Зазначена листівка та поштова квитанція у подальшому можуть знадобитися для суду.

Правило п’яте.

Якщо роботодавець відмовився звільняти працівника за частиною третьою статті 38 КЗпП і провів звільнення за іншою підставою, його дії можна оскаржити у суді.

Строк звернення до суду – один місяць з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

Зазначений строк є строком позовної давності і може бути поновлений судом за наявності поважних причин. Такими причинами можуть бути особиста хвороба, перебування за межами країни тощо.

Важливо знати, що

  • згідно із статтею 4 Декрету КМУ «Про державне мито» судові справи по трудових спорах звільняються від сплати державного мита;
  • відповідно до частини 3 статті 81 Цивільного процесуального кодексу України сплата витрат на інформаційно-технічні послуги суду здійснюється сторонами після розгляду справи.

Зверніть увагу!!!

Якщо Ви є членом профспілки, за безоплатною правовою допомогою з питань підготовки позовної заяви до суду можна звернутися до профспілкового юриста.

Координати юриста Вам зобов’язані повідомити в профспілковому комітеті, обласному комітеті (раді) профспілки, членом якої Ви є.

Юридичний департамент апарату ФПУСхожі матеріали:

👁 3110
Категорія: Правова допомогаВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg