Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Подвоєння штрафів або Х2 - законно?


Подвоєння штрафів або Х2 - законно?

 

Відразу хочу вибачитися за трішки жартівливий стиль даної статті, але головним актором в цій кумедній історії виступаю не я, а ті хто її творять.

Вся історія розпочалася зі статті Про сплату штрафів водіями в примусовому порядку  в якій автор посилається на статтю 308 КпАП, в якій написане наступне:

Стаття 308. Примусове виконання постанови про стягнення штрафу
У разі несплати правопорушником штрафу у строк,  установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої  служби  за місцем проживання порушника,  роботи або за
місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У  порядку  примусового  виконання  постанови  про  стягнення штрафу    за    вчинення    адміністративного   правопорушення   з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу,  визначеного  у  відповідній  статті цього Кодексу;

витрати на  облік зазначених правопорушень.  Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

І тут фантазія працівників ДАІ та ДВС понеслася. Спочатку деякі працівники ДАІ  додумувалися дописувати на бланку Постанови про адміністративне правопорушення подвійну суму штрафу у разі його невчасної сплати.

Працівники ДВС спочатку розгубилися, бо вони в даній категорії справ керуються перш за все ст..ст. 3,5,18,19,24  ЗУ "Про виконавче провадження” . В ст. 19 вищенаведеного Закону  чітко зазначені вимоги до виконавчого документу, а в ст.24  порядок прийняття його до виконання і там вказано, зокрема,  наступне :

Державний виконавець  у  3-денний  строк з дня надходження до  нього  виконавчого  документа  виносить  постанову  про  відкриття виконавчого   провадження.   В   постанові   державний  виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати  семи  днів.

Виходить, що у постанові (вони же в даному випадку виконавчий документ) були вказані 2 суми. І яку з них йому стягувати ? Ту що менша чи ту, що більша…чи обидві. Зрозуміло, що такий виконавчий документ не підлягає виконанню.

Трішки пізніше деякі державні виконавці підхопили естафету працівників ДАІ і самі навчилися множити на два, хоча їх такому не вчили… А ось недавно ми отримали бланки для постанов ДАІ в яких автоматизувалася мрія працівників ДАІ Х2.

Все це досить виглядає кумедно і саме страшне ( чи смішне) , що кожен робить як йому захотілося…

Тепер давайте поглянемо ще раз на абзац 2 ст. 308 КпАП :

У  порядку  примусового  виконання  постанови  про  стягнення штрафу    за    вчинення    адміністративного   правопорушення   з правопорушника стягується…

І який це порядок для даної категорії постанов? А він ніде не визначений. От прийняти виконавчий документ до провадження, виконати його у примусовому порядку і стягнути 10% (виконавчий збір) і 6.80грн державний виконавець може.

Переходимо до наступного абзацу статті 308 :

подвійний розмір штрафу,  визначеного  у  відповідній  статті цього Кодекс

Ну , припустимо , працівник ДВС патріот держави і все ж знайшов для себе порядок стягнення х2. Тепер у нього нова проблема : стягувати те, що написано в постанові ( припустимо він знає, що потрібно стягнути подвійну суму штрафу, а не обидві чи меншу суму) чи керуватися ст. 308 КпАП куди його ж та сама постанова посилає. Якщо він вибере правильніший шлях і піде туди, то йому прийдеться зіткнутися з непростою системою множення : наприклад за певне правопорушення передбачено штраф від 15 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ну і помножити його потрібно на два. І що він множитиме на два: 15, 16, 16,5, 16,8, 20 мінімумів?

Хоча він цього всього міг би і не робити, якби згадав про абз 2 ст.19 Конституції України :

Органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування,  їх посадові особи зобов'язані діяти  лише  на  підставі,  в  межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

Та абз.2 ч.2 ст. 5 ЗУ "Провиконавче провадження”

здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом".

Ось в такому, трішки смішному стилі я хотів описати дану проблему , бо дії праівників ДАІ та ДВС теж не дуже серйозні

Вітенко М.Схожі матеріали:

Категорія: Суспільство та життя
Переглядів: 2609

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Одна дрібка під кожну рослину вдома, і з...

/_pu/62/52189400.jpg

На яку глибину садять гладіолуси: прикрі...

/_pu/63/06457677.jpg

Як виростити великі та хрумкі качани кап...

/_pu/62/83235559.jpg

Жодних стимуляторів зростання: лише одна...

/_pu/63/56447397.jpg

1 ложка під будь-яку домашню квітку – і ...

/_pu/63/27065081.jpg

Шлюб на межі розпаду: 3 ознаки, що чолов...

/_pu/62/75089409.jpg

Не викидайте цінний продукт для приготув...

/_pu/64/95951629.jpg

Тренды обуви 2022: модели сапог женских ...

/_pu/62/13723496.jpg

Збільшити врожай огірків удвічі – легко:...

/_pu/64/17237048.jpg

Все буде в ягоді, якщо провернути саме ц...

/_pu/63/13542899.jpg

2 корисні поради для тих, у кого не плод...

/_pu/63/45846229.jpg

Чому досвідчені господині в будинку завж...

/_pu/63/79059055.jpg