Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Готуй сани влітку


Готуй сани влітку

Звісно, не всі наші водії готують автомобіль до зими заздалегідь, для тих, хто ще не подбаву цьому аспекті про машину, й призначені дані рекомендації. Їх можна виконати або самостійно, або звернувшись в автосервіс. Але в останньому разі треба пояснити майстрові, що саме слід зробити щодо вашого авто, і простежити за тим, щоб усе було зроблене як потрібно.

ШИНИ

Для зими призначені шини з маркуваннями М+5 (Мud+Show - «Бруд+Сніг»), Winter («Зима») або W. Краще вибрати шини вужчі, ніж ті, на яких ви їздите влітку (звичайно, у межах припустимого для вашої машини розмірного діапазону). Протектор має продавлювати сніжно-грязьову кашу до твердого покриття, а вузькі шини якраз і справляються з цим краще.

Шиповані шини на льоду й на снігу тримають авто краще, одначе для не дуже сніжної зими в місті ліпше підійде нешипована гума. Річ у тім, що на чистому від льоду й снігу асфальті за гальмування на шипах зростає ймовірність замету й збільшення гальмівного шляху. А ось для тих місць, де зима виявляє себе крутіше - з ожеледецею й рясними опадами, водіям варто віддати перевагу шипованій «взувачці».

ДВИГУН

Головна проблема взимку - запуск холодного двигуна. Частіше вона стосується карбюраторних моторів, але в сильний мороз з нею може зіштовхнутися і власник автомобіля з інжекторним двигуном. Причини відомі - масло, що гусне, зменшення ємності акумулятора і погане випаровування бензину.

Для швидкого запуску двигуна зазвичай у нас використовують автономний підіфівач на рідкому пальному - бензині або солярці. Залежно від того, на чому працює двигун вашого автомобіля.

Час розігрівання — не більше 15 хв, за цього витрачається лише 200 г пального. Такі підігрівані (крім таймера) можуть комплектуватися пристроєм дистанційного керування. Користь від систем підігрівання полягає ще й у тому, що за їхнього застосування збільшується ресурс двигуна.

МАСЛО

Заміну масла здебільше роблять у прив'язці до пробігу машини, а не до сезону. Але, оскільки масло міняють у середньому раз на півроку, чому б не зробити це перед настанням зими?

Переважна більшість моторних масел - тією чи іншою мірою — всесезонні.

Вважається, що заливати треба масло, запропоноване виробником в інструкції для експлуатації автомобіля. Але ж зими бувають різні. І зовсім не зрозуміло, чи припускав виробник, що його автомобіль експлуатуватиметься в умовах «різної» зими. Якщо ж ви вирішили відхилитися від інструкції, то за вибору масла можна користуватися нехитрим правилом визначення щодо його температурної придатності - для підстрахування.

Назвемо його «правилом 35». У маркування моторного масла має входити позначення класу його в'язкості за шкалою 5АЕ (наприклад, 15W-40). Це означає, що дане масло за в'язкістю при мінусових температурах відповідає вимогам, пропонованим до зимових масел класу 15W, а при плюсових - до літніх масел класу 40.

Запам'ятайте число 35, якщо від нього відняти «зимовий» індекс класу в'язкості (у нашому випадку - це 15), то вийде величина, названа граничною температурою прокачування: Тобто йдеться про температуру, при якій масло ще зберігає плинність. 35-15 = 20. Це означає, що маслом 15W-40 можна користуватися за температури до - 20°С. Отже, чим менше «зимовий» індекс класу в'язкості, тим «холодніше» масло. 10W - до -25 °С; 5W - до - 30°С.

Це і є просте й корисне «правило 35».

АКУМУЛЯТОР

Якщо акумулятор порівняно новий (до трьох-чотирьох років), то перед настанням зими достатньо вимити його зовні, очистити клеми й повністю зарядити: коли автомобіль постійно експлуатувався в місті, то заряд батареї, напевне, далекий від номінального.

Якщо ж акумулятор старий - і до номінальної ємності не заряджається, то міняйте його без вагань, інакше взимку він вас підведе: ємність і так сильно падає зі зниженням температури. А тут ще й підвищене енергоспоживання -нагрівач, підігрівання сидінь, світло, двірники, обігрівач скла...

Часто за купівлі нової батареї намагаються вибрати її з більшою ємністю, аби вона лише ввійшла на відведене для неї місце. Але ємність - не головне. Куди важливіше стартерний струм, що його забезпечує батарея. Адже навіть в акумулятора з великою ємністю цей показник (через великий власний опір) може бути нижчий, ніж в акумулятора з меншою ємністю.

Поза тим, для батареї з більшою ємністю потрібно більше струму для підзаряджання, якого генератор вашого автомобіля може не забезпечити, тож батарея в процесі експлуатації розряджатиметься частіше, що, звісно, негативно позначиться на терміні її служби.

СИСТЕМА ЗАПАЛЮВАННЯ

Зазвичай свічки міняють за проїзду 15-20 тис. км, тобто раз на півтора року (не йдеться про над-сучасні, що витримують 100 тис. км і більше). Одначе не треба заощаджувати на свічках, прожарюючи, чистячи й регулюючи зазори. Міняйте їх хоча б раз на рік - це недорого. І ставте нові саме перед настанням зими.

ПАЛИВНА СИСТЕМА

Нерідко вона є причиною незадовільної роботи двигуна в зимовий час. Насамперед через водяний конденсат, що накопичується в паливному баку.

Якщо в баку є зливальна пробка, то воду можна просто злити, якщо ж її немає, то воду слід «нейтралізувати», застосувавши так звані витискачі вологи, які заливають у паливний бак і поступово вони очищують систему живлення.

Не зайвим буде поставити новий фільтр тонкого очищення пального, вичистити карбюратор, а якщо двигун має систему впорскування, то треба перевірити чистоту інжекторів.

Власникам дизельних іномарок, зокрема, якщо машина раніше експлуатувалася в країні з м'яким кліматом, варто подбати про оснащення паливної системи спеціальними пристроями підігрівання. Воно здійснюється елементами, які живляться від штатного акумулятора.

Практика засвідчує, що завести дизельний мотор за температури - 20°С буває важко, бо пальне втрачає плинність (наскільки «зимовою» є солярка, яка в нас продається взимку, можна тільки здогадуватися).

КУЗОВ

Зима - не кращий сезон для автомобіля, зокрема за проїзду вулицями, рясно посипаними сіллю. Тому антикорозійна обробка кузова бажана, якщо, звичайно, авто не вийшло щойно з воріт заводу.

Поза тим, зима - випробування і для лакофарбового покриття кузова. Різкі перепади температур, сніг упереміш з сіллю та крижана кірка - все це призводить до з'яви мікротріщин на шарі фарби.

Поверхню кузова можна захистити препаратами, що містять спеціальний склад, придатний для використання за низьких температур.

СКЛО

Оглядовість - це не лише комфорт, а й безпека. Тому навряд чи варто нагадувати про те, що склоочисники, обдувачі й обігрівачі стекол мають бути справні. Щітки, які залишають на склі матові смуги, викидайте.

Далі безпосередньо про стекла, їхній огляд краще довірити фахівцеві, але й особистий контроль не зашкодить. Адже навіть невеликий відкол на лобовому склі в перший же мороз після осіннього дощу перетвориться в значну тріщину. Існуючі технології ремонту дають змогу усувати такий дефект без зняття cкла. Це простіше й дешевше, аніж його заміна.

Ще одна «зимова» проблема — запотівання стекол. За справної системи вентиляції вона виникає рідко, проте... Допомагає застосування спеціальних рідин, які достатньо наносити на скло раз на тиждень.

запотівання стекол. За справної системи вентиляції вона виникає рідко, проте... Допомагає застосування спеціальних рідин, які достатньо наносити на скло раз на тиждень.

ВИДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

Ретельніше вибирайте неза-мерзаючі омивачі стекол. У сільській місцевості за температури -20 °С - під колесами сухий і чистий сніг, а в містах навіть у сильний мороз - брудна жирна рідота, яку щітки «охоче» розмазують по склу, перетворюючи в непрозору білясту плівку.

Тому запас рідини в бачку омивача - неодмінна умова безпечної їзди. Але, купуючи. рідину з температурою замерзання -20 °С, не розбавляйте Ті, навіть якщо на вулиці -10 °С. Практика показує, що за руху авто навіть у 10-градусний мороз рідини застигають за температури замерзання -40 "С, якщо лобове скло не обігрівати.

Незамерзаючі рідини для омивача, як правило, містять добавки, які ефективно видаляють бруд і очищають скло. Деякі з них, щоправда, надто спінюються, але й вони набагато кращі, ніж дешева горілка, яку іноді водії заливають у бачок. Від неї у салоні лише «бойовий» запах, а скло вона чистить погано.

До речі. Кожен запуск захололого двигуна за температури -20 °С еквівалентний пробігу в 800 км. Згідно з останніми даними, двигун досягає робочої температури швидше, а його спрацювання буде менше, якщо після його запуску не стояти на місці, а почати рух, уникаючи, звичайно, зайвого навантаження на двигун.


Схожі матеріали:

👁 2707
Категорія: Авто, вело, мото
Теги: шини, зима, паливна система, Двигун, сніг, система запалювання, автомобіль, масло, Скло, акумулятир
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що буде, якщо поруч із полуницею посадит...

/_pu/62/21581516.jpg

Зелений, жовтий або з коричневими цяткам...

/_pu/63/48098135.jpg

Що не можна садити поруч із полуницею: д...

/_pu/62/33954071.jpg

Буде дуже багатий урожай картоплі, якщо ...

/_pu/64/23076401.jpg

Два вдалі сорти полуниці, які не підведу...

/_pu/62/24633572.jpg

Що таке селф-газлайтинг і як припинити с...

/_pu/64/15759465.jpg

2 корисні поради для тих, у кого не плод...

/_pu/63/45846229.jpg

Цього не вистачає малині навесні: чим пі...

/_pu/63/82559154.jpg

Які овочі посіяти першими навесні у відк...

/_pu/62/64815464.jpg

Навіщо досвідчені дачники відправляють з...

/_pu/64/53936428.jpg

Урожай перців доведеться збирати кілька ...

/_pu/63/67026807.jpg

Що посадити на клумбі, щоб не возитися з...

/_pu/62/38923080.jpg