Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як навчитися кататися на ковзанах


Як навчитися кататися на ковзанах

Як навчитися кататися на ковзанахКовзанка - прекрасне місце, щоб провести час, знайти нових друзів і, нарешті, отримати порцію свіжого повітря і гарного настрою. Мати свої ковзани сьогодні не проблема, а взяти їх на прокат - ще простіше.

На сьогоднішній день ситуація з катками в порівнянні з минулим десятиріччям значно покращилася. Все більше з'являється льодових майданчиків і палаців, де кожен бажаючий може за невелику плату займатися улюбленим заняттям, навіть цілий рік.

Але є одне але. На цих самих ковзанках, при великій кількості відвідувачів спостерігається мізерно мала кількість інструкторів, або хоча б просто людей, що можуть помогти новачкам, які просто не знають з чого почати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як точити ковзани?

Тому, якщо не вмієте кататися, або робите це не дуже впевнено, то ми розповімо Вам, як навчитися кататися на ковзанах і дамо кілька порад.
 • 1. Якщо у вас немає своїх ковзанів, ви можете їх взяти напрокат. Зверніть увагу на розмір, якщо трохи великі - надіньте грубу шкарпетку, але добийтеся того щоб коньок сидів на нозі щільно. Це значно знизить ризик травматизму та полегшить катання.

  2. Добре зашнуруйте ковзани, на всі отвори, як можна вище. Дуже часто ковзани із прокату не найкращої якості, тому по закінченню деякого часу перешнуруйте свої ковзани, щоб не псувати собі враження від катаня.

  3. Після того, як Ви вийшли на лід, то спочатку краще триматися за що-небудь - за борт або за свого супутника. Далі, щоб поїхати обов'язково трохи зігніть ноги, так влаштована людина, що на прямих ногах далеко заїхати не вийде.

  4. Якщо вам дісталися фігурні ковзани із зубами спереду, наївно вважати що ці зубці вам допоможуть на перших порах. Не відштовхуйтеся ними, взагалі уявіть, що на вас хокейні ковзани.

  5. Як же все-таки почати ковзати по льоду? Цей момент потрібно відчути. За правилами, потрібно відштовхуватися внутрішнім ребром поштовхової ноги, при цьому ведену ногу виставляти вперед. Пробуйте, але добре запам'ятайте, що не потрібно відштовхуватися зубами на фігурних ковзанах.

  6. Далі, потрібно розвести носки в сторони, щоб ноги були під кутом по відношенню один до одного, і вперед.

  7. Обов'язково під час руху переносьте центр ваги з ноги на ногу, і не забувайте зігнути коліна. Поштовх лівою ногою - центр ваги перемістився на праву, і навпаки.
Трохи теорії. Лезо ковзанів має певну товщину і заточується воно не як кухонний ніж, чим гостріше, тим краще. Лезо ковзанів заточене так званою канавкою, тобто вздовж леза між його краями робиться борозна, при цьому краї виходять гострими і мають добре зчеплення з льодом.

Якщо ковзани на прокаті будуть тупими, тоді особливу увагу приділіть постановці ніг, зведіть трохи коліна - це знизить ризик того, що ковзани роз'їдуться.

Вправа 1. Упевнена стійка на ковзанах

Початкове положення: стоїмо обома ногами на льоду, тримаючись однією (чи двома) руками за борт. Стояти потрібно впевнено. Навіть постарайтеся трошки потоптатися на місці, щоб переконати організм, що ковзани зовсім вже не страшні.

Тепер піднімемо одну ногу (відчуваю вибух паніки - не бійтеся, адже ми міцно-міцно тримаємося за борт, і, якщо почнемо падати, він нам допоможе.). Як бачите, нічого страшного не сталося.

Тепер поміняйте ногу і постарайтеся постояти на іншій нозі. Можна навіть трохи пострибати на місці (але тільки зовсім трохи і саме точно на одному місці, не зрушуючи ногу ні вперед, ні назад, ні в сторони), щоб відчути себе ще більш впевнено. Якщо посковзнулися і впали - не біда. Встаньте, обтрусіть і з посмішкою спробуйте знову - перед таким натиском позитиву спасує всяка напасть чи невдача. Вірю - у вас все обов'язково вийде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танці на льоду, або що вдягнути на Гребінківську ковзанку?

На закінчення вправи поставте обидві ноги на лід і спробуйте підстрибнути тепер трішки вище, тримаючись за огорожу (а особливо сміливі можуть навіть відпустити руки), і на цій веселій ноті перейдемо до виконання другого вправи.

Вправа 2. Приставні кроки

Поштовх проводиться внутрішнім ребром вільної ноги. Але це, швидше за все, вам зараз нічого не скаже. Наша друга вправа повинна допомогти нам освоїти цей самий «поштовх», для чого нам доведеться ці самі «внутрішні ребра» і задіяти, і кращий для цього спосіб - приставні кроки.

Стоячи на обох ногах, тримаючись (або не тримаючись) за бортик, переставимо праву (або ліву) ногу від себе, перенісши на неї частину маси тіла. Якщо ви поставили ногу точно перпендикулярно, ані трохи не повернувши її до себе або від себе, то відчуєте під ногою тверду опору. Тепер зробіть те ж в іншу сторону з іншою ногою. Це і є та сама точка опори, від якої ми з вами будемо відштовхуватися.

Як подальший розвиток вправи можете робити приставні кроки все ширше і ширше, відставляючи ногу все далі і далі, поки не почнете впевнено перевалюватися з ноги на ногу без жодного страху впасти або посковзнутися. Якщо у вас це вийшло - переходимо далі.

Вправа 3. «Дуга-1», початок руху

Відводимо ногу убік і описуємо нею навколо себе півколо: спочатку водимо ногою вперед, потім убік, потім назад, знову вбік і знову вперед. Повторимо те ж саме іншою ногою. Навіщо нам це потрібно? Відпрацьовувати ті самі «поштовхи внутрішньою стороною ребра».

Перейдемо власне до поштовхів. Зараз нас будуть цікавити напрями рівно ззаду, а також позаду і трохи збоку. Відведемо ногу назад і легенько відштовхнемося. Повторимо те ж саме іншою ногою. Вітаю! Ви поїхали. У міру набору швидкості ви помітите, що штовхати рівно ззаду стає незручно - починайте відштовхуватися ззаду і трохи збоку спершу однією ногою, потім іншою, так буде набагато легше.

 
 

Як навчитися гальмувати

Для гальмування використовується наступний прийом - поворот ковзанів на 90° по відношенню до лінії руху з відхиленням тіла у протилежний бік. Починати відпрацьовувати гальмування треба на невеликій швидкості, тобто зробивши 2-3 кроки спробувати зупинитися.

Прийом повинен виконуватися як в один, так і в інший бік. Поступово швидкість руху слід збільшувати. Особливу увагу слід звернути на те, що чим вище швидкість, тим більше треба відхиляти тулуб під час гальмування.

 
 

Як навчитися руху на ковзанах спиною вперед

Рух починається з основної стійки. Відштовхувальна нога ставиться під кутом 45° до лінії руху після поштовху без відриву від льоду рухається назад. Ковзання відбувається на двох ногах, але вага тіла розподілена нерівномірно: 70% на опорній нозі і 30% на поштовхової.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим корисне катання на ковзанах?

Переносимо вагу тіла на іншу ногу і робимо поштовх. Починати заняття треба з подолання страху перед рухом спиною вперед. Для цього треба поїздити за ким-небудь на буксирі. Тягнути слід плавно, як би трохи вниз. Ви повинні стояти на зігнутих ногах. Можна спробувати поєднати ковзання на буксирі разом з роботою ніг, поступово, виключаючи буксир.

Характерні помилки: прямі ноги, надмірний нахил вперед.

 

Якщо у вас щось не виходить - не переживайте, вже під час другого відвідування ковзанки ви відчуєте себе впевненіше. Тільки не намагайтеся форсувати події, і на третій день робити «заднє перебігання» або «потрійний тулуп». Всьому свій час.

 


Схожі матеріали:

👁 3688
Категорія: Мистецтво

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як освіжити інтер'єр за допомогою лю...

/_pu/68/54061351.jpg

Які рослини потрібно посадити на дачі, щ...

/_pu/68/63750640.jpg

Яким підживленням заборонено поливати ог...

/_pu/68/61314593.jpg

Ризик розвитку раку при надмірному спожи...

/_pu/67/24557237.jpg

Підгодуйте цим часник у травні, і він ви...

/_pu/68/04512091.jpg

Пляжный сезон: лучшие советы для идеальн...

/_pu/67/95259717.jpg

7 порад дівчині, щоб допомогти чоловіков...

/_pu/67/28825719.jpg

4 поради, щоб стати незалежним: не дадут...

/_pu/68/68182911.jpg

Як назавжди покращити свої сімейні стосу...

/_pu/67/34624323.jpg

Жіноча мастурбація – це сексуальне задов...

/_pu/68/13795467.jpg

Часто задаваемые вопросы при покупке авт...

/_pu/67/58109899.jpg

Як змінюються стосунки, якщо сексу мало?

/_pu/67/85584559.jpg