Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


28.01.2024

Легка плетена антена замінить дорогі та громіздкі тарілки супутникового зв'язку при розгортанні в польових умовах


Реч, яка допомагає спростити налаштування – це бістабільна конструкція пристрою


Легка плетена антена

Зазвичай, щоб встановити зв'язок у місцях бойових дій або стихійних лих, доводиться перевозити та встановлювати відносно громіздкі та дорогі супутникові антени, але незабаром проста трубчаста антена, зроблена з плетених смужок, зможе замінити «тарілку».

Прототип пристрою, розроблений вченими зі Стенфордського університету, є формою так званої спіральної антени. Зазвичай цей тип антени складається з одного або декількох проводів, що намотають по спіралі (наприклад, штопор) навколо центральної опорної щогли.

Нова «бістабільна спіральна антена, що розгортається чотиризахідна» позбавляється опори і замінює дроти смужками з провідного волокнистого композитного матеріалу - вони намотані разом по спіралі, утворюючи порожнистий циліндр. Цей циліндр можна витягнути в довгу тонку конфігурацію заввишки близько 305 мм або опустити вниз, щоб сформувати кільце заввишки приблизно 25 мм і шириною 127 мм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: K-Racer X2, вантажний дрон Kawasaki вертолітного типу, може переносити 200 кг вантажу на сотні кілометрів

При підключенні до електроніки, такої як приймач, заземлююча пластина та акумулятор – антена випромінює малопотужний сигнал у всіх напрямках, забезпечуючи радіозв'язок із членами наземної команди. У короткому стані він посилає потужний сигнал у певному напрямку, забезпечуючи можливість супутникового зв'язку. Частоти, які у будь-якому стані, визначаються точними розмірами кожної окремої антени.

Легка плетена антена

Реч, яка допомагає спростити налаштування – це бістабільна конструкція пристрою. Це означає, що коли його тягнуть або штовхають вручну, він автоматично приймає потрібну конфігурацію, тому немає жодних здогадів щодо того, чи правильно він був розгорнутий, чи то на місці катастрофи, чи то на полі бою.

«Наша антена легка може перемикатися між двома робочими станами. Вона здатна зробити більше з мінімальними витратами у тих сферах, де відсутній зв'язок», - сказала проф. Марія Саковська.

Схожі матеріали:
👁 180
Категорія: Технології
Теги: супутниковий зв'язок, антена




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ