Соціальна структура населення Гребінки
та Гребінківського району
У соціальній структурі населення району виділяється три основні групи: робітники, селяни, службовці (інтелігенція).
Слід зауважити, що між найменуваннями «службовці» та «інтелігенція» є певна різниця. В складі цієї соціальної групи виділяється підгрупа працівників розумової праці, для виконання службових обов'язків яких необхідна виша або середня спеціальна освіта.
Другу підгрупу складають теж працівники розумової праці, але для виконання їх службових обов'язків не вимагається наявність вищої або середньої спеціальної освіти. Перша підгрупа в науковій літературі одержала назву «інтелігенція», друга — «службовці».
СТОВ "Україна" на Гребінківському ярмарку
|
Працівник локомотивного депо Гребінка
|
Віднесення людей до соціальних груп пов'язане з належністю їх або їх батьків до тієї чи іншої виробничої сфери. Більшу частину населення, зайнятого в народному господарстві району, складають робітники та службовці — 76,5%, меншу частину — селяни (працівники сільського господарства) — 23,5%. В порівнянні з соціальною структурою зайнятого населення України в районі підвищена питома вага селянства і понижена питома вага робітників і службовців.
Підвищена частка селянства в соціальній структурі населення району пов'язана не з її соціальною відсталістю, а з тим, що Гребінківський район — один з цінно-земельних регіонів Полтавщини і що сільське господарство є однією з провідних галузей її господарства. Проте аналіз динаміки співвідношення соціальних груп населення, зайнятого в народному господарстві району, свідчить про постійне збільшення частки робітників і службовців і зменшення частки селянства.