Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Як навчитися фотографувати


Як навчитися фотографувати

Скажу відразу: навчитися мистецтву фотографії не можна. Так, як не можна стати генієм, як не можна стати талановитим - якщо ви з цим не народилися, значить, це просто не ваша доля.

Проте відразу ж додам: навчитися фотографувати хоча б краще оточуючих реально - тоді можна навіть фотографії (їх багато на такому рівні називають "роботами") з гордістю показувати колегам чи рідним, скромно заявляючи, що "так зуміє кожен".

Для цього достатньо мати багаж самокритики, непогані аналітичні здібності і вміння слухати і приймати чуже авторитетну думку.

А рекомендації завжди залишаться загальними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись правильно фотографувати
  • Навчіться спостерігати. Саме навчіться, бо без цього всі наступні настанови втрачають сенс. Не ходіть по вулиці, тупо втупившись перед собою - очима по сторонам, помічайте все цікаве і незвичайне. Пам'ятайте, що одним з основних інструментів фотографа є контраст: кольори, форми, співвідношення або вирази.

  • Змиріться з тим, що знімати ви не вмієте. Якщо ви тільки починаєте знімати, але вже багато ваших фотографії здаються вам геніальними, значить, ви не дуже самокритичні (є варіант, що ви, дійсно, геній - проте ймовірність дуже мала, та й більшість геніїв знімають приголомшливі кадри не частіше, ніж один з тисячі, а по-справжньому геніальні - з мільйона). Навчіться критикувати себе, шукати недоліки в кадрах та їх викорінювати, знаходити гідності і залишати їх собі на замітку з метою подальшого впровадження у виробництво шедеврів. Чисто психологічно така позиція задасть вам нижню планку, від якої шлях один - вгору.
  • Навчіться компонувати кадр. Ви напевно читали поради для початківців фотографів від Kodak - тому намагайтеся застосовувати ці найбільш загальні прийоми на практиці:

    - будуйте композицію правильно, уникайте дисбалансу між частинами фото, не допускайте переважування однієї його частини (наприклад, не рекомендується знімати двох людей крупним планом, зміщуючи їх обох в один бік від центру, а навпаки, розташовувати центр кадру приблизно між ними)

    - застосовуйте "правило золотого перетину" (кадр ділиться на три рівні частини по вертикалі і горизонталі, на перетині умовних ліній розташовуються ключові елементи кадру)

    - пам'ятайте, що центральний об'єкт кадру завжди статичний - для динамізму завжди уникайте розташування горизонту по умовній лінії, що ділить кадр надвоє (так, якщо знімаєте захід сонця над водою і хочете акцентувати красиве небо, дайте 2/3 неба, 1/3 води, якщо ж вас більше цікавить відображення, то навпаки). Врахуйте, що навіть статичний кадр (наприклад, захід) все одно має динамізмом: людський погляд рухається по ньому, починаючи з центру композиції до периферії - напрямком руху керує фотограф

    - будуйте кадр з використанням простих геометричних фігур, помітних оку: трикутника, квадрата, кола та ін, які утворені з об'єктів зйомки

    - вчіться дивитися не тільки на об'єкт зйомки, але і на фон і, особливо, на краї кадру і відразу при зйомці видаляйте відволікаючі погляд деталі - потім буде легше редагувати

  • Шукайте цікаві кадри і ракурси, намагайтеся нівелювати недоліки. Можна як завгодно довго читати, як знімати портрет, але при цьому завжди знімати людину з великими вухами в анфас, від чого його "антени" будуть видні здалеку.

  • Відмовтеся від плівки. Що б не говорили оточуючі, починайте знімати з використання цифрового фотоапарата. Так ви витратите набагато менше грошей і будете бачити результат відразу, а можливостей для аналізу і пошуку недоліків буде більше.
  • Забудьте про застарілі поради. Найчастіше новачків буквально до виникнення комплексів доводить порада "не можна знімати проти сонця". Це неправда. Якщо б було не можна, не виходили б портрети на фоні заходу.

  • Не вірте дурницям з форумів. Більшість дописувачів форумів - співробітники ІТ-відділів різних компаній і нудьгуючі офісні службовці, які шукають розваги або спілкування, талановитих фотографів там дуже мало - вони займаються не повзання по форумах, а фотозйомкою. Знайти гідного співрозмовника, який може чомусь навчити, там практично неможливо.

  • Забудьте казку про те, що, купивши хороший фотоапарат, ви почнете добре знімати. Це настільки далеко від реальності, що навіть маркетологів звинуватити у поширенні цього міфу важко. Врахуйте, що якщо збираєтеся захоплюватися фотографією дуже довго, вам доведеться змінити не один фотоапарат (у середніх моделях ресурс, як правило, розрахований на 20-30 тис. спрацьовувань затвора, в більш дешевих частіше підводить електроніка), купуйте що-небудь простіше й більш універсальне - тоді згодом легше буде зрозуміти, що вам, дійсно, потрібно.

  • Самовдосконалюйтеся. Якщо ви чогось навчилися, і відпрацьовуєте це на практиці, не зупиняйтеся на досягнутому - йдіть вперед.
Для того, щоб зрозуміти як навчитися правильно фотографувати, не важливо чи ви робите фото для домашнього альбому, чи професійну фотосесію, потрібно знати, що є три рівня майстерності в фотомистецтві. Отже, давайте резберемся як правильно фотографувати (не важливо, чим Ви користуєтеся - зеркальною фотокамерою або простою мильницею).
    Фото аматор.
    Простий користувач фотоапарата або початківець фотолюбитель, який навіть не намагається навчитися фотографувати правильно. Просто робить кадри, передає події повсякденного життя (побутова фотографія - друзі, події, кішечка/собачка, я біля фонтану). Як правило, фотограф любитель навіть не думає про побудову кадру, композиції та сюжету, мета одна: зробити знімок "на пам'ять". Такі знімки виходять плоскими, без об'єму. Ці кадри цікаві тільки присутнім фото і автору.

    Фотограф початківець.
    Середній рівень в фотомистецтві. У початківця фотографа з'являється бажання навчитися правильно фотографувати як професіонал. З часом приходить розуміння і відчуття кадру. Початківець фотограф робить знімки усвідомлено, складаючи композицію, враховуючи план, ракурс і перспективу, де всі об'єкти в кадрі починають взаємодіяти один з одним, створюючи образ і несучи смислове навантаження. Прості технічні прийоми додають плоскому кадру третій вимір. Осмислені кадри може і не несуть у собі стільки емоцій як фото із зустрічі старих друзів, зате до таких знімків з'являється іцікавість.

    Професійний фотограф.
    Третій рівень майстерності - сюжетний. Професіонал знає як надати кадру образ і динаміку, що викликають у глядача емоції. Кадри стають чотиривимірні - з'являється відчуття часу. Глядач відчуває що було до, і що відбудеться після знімка. Велика фотографія - це маленьке життя. Фотографи такого рівня вже не замислюються про техніку, їхня свідомість сконцентровано на образі... Вони не переймаються як це зробити - важливо що вийде.



Схожі матеріали:

👁 3241
Категорія: Фотографія



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg