Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Лікування хвороб груші


Лікування хвороб груші

Лікування хвороб грушіОднією з проблем, з якою неминуче постає дачник при вирощуванні садових рослин є різноманітні шкідники і хвороби. Залишившись без належної уваги з боку садівника, шкідники здатні за один сезон перетворити квітучу ділянку в хвороботворний розсадник, який викличе у садівника головний біль.

Не обходять стороною хвороби і таке популярне дерево, як груша.

Негаразди, що вражають груші, можна розділити на дві групи.

Хвороби груші, викликані кліматичними факторами

Розвитку кліматичних хвороб, серед яких за поширеністю лідирують септоріоз, рак, плодова гниль і парша, сприяють: висока вологість і температура. Тому найчастіше вони лютують у другій половині літа. Одним із патогенних факторів є наявність неподалік від груш посадок, які вже уражені хворобами (хвороботворні мікроорганізми, які переносяться вітром, можуть долати відстані аж до 10-12 кілометрів).

Зі скороченням відстані між здоровими та інфікованими грушами небезпека розвитку хвороби зростає, тому відразу після виявлення слідів хвороби, уражені частини рослини видаляють і спалюють. Також ефективним слід визнати метод лікування хімічними препаратами — серед недорогих і добре себе зарекомендованих виділяють розчини йоду, циркону і фітоспорину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особливості вирощування пізніх сортів огірків

Істотно полегшити боротьбу з хворобами можна, закривши відкриті ділянки дерева: розтріскування і місця недавніх механічних пошкоджень. Вони протираються соком щавлю або кропиви, після чого покриваються садовим варом. Також не слід забувати про підживлення рослин — своєчасно внесені в ґрунт поживні речовини підвищують опірність груш до збудників хвороб.

Хвороби груші, пошкодженої шкідниками

Більше проблем доставляють садівникам шкідники. Поширення серед них отримали комахи, які паразитують в основному на грушах — квіткоїд, ткач-пильщик і трубковерт, так і комахи, для яких груша не є єдиним видом видобутку — яблунева плодожерка і боярошниця.

Боротьба з комахами-шкідниками ґрунтується на двох принципах: позбавлення їх живильного середовища на звичних місцях розмноження і обробка дерев інсектицидами.

При першому прояві хвороби: опалі плоди, темні плями на стовбурі, по краях листя і гілках дерева, знайдені під кроною дерева гусениці — необхідно провести повне очищення дерева і простору навколо нього. Все опале листя, що може служить гніздами для комах збирається і спалюється. Павутина на гілках і уражені плоди також прибираються. Нижню частину стовбура можна обмотати липкою стрічкою або двостороннім скотчем — це не дозволить потрапити на дерево значної частини комах-шкідників, не здатних літати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літня зелень – смачно і дуже корисно

Земля в лунці грушевого дерева повинна бути очищена від квітучих рослин, здатних залучити шкідників своїм запахом. Якщо ці заходи не допомогли, рослини можна обробити розчинами: цідіала, фосфаміду або хлорофосу.

Якщо в поточному сезоні груша вже піддавалася зараженню, рекомендується на наступний рік ранньою весною провести профілактичне обприскування насиченим розчином сечовини, для того, щоб знищити залишки збудників хвороби.


Схожі матеріали:

👁 1446
Категорія: Дача, сад та город
Теги: хвороби, груша, лікування



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg