Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика

Хімія
У категорії матеріалів: 34
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « назад 1 2 3 4 вперед »


Ненасичені вуглеводні. Етилен та ацетилен як представники ненасичених вуглеводнів. Склад молекул, кратні зв’язки. Гомологи етилену та ацетилену. Загальні формули етиленових та ацетиленових вуглеводнів. Ізомерія карбонового ланцюга і положення кратного зв’язку. Поняття про номенклатуру алкенів та алкінів

Ненасиченими називають вуглеводні, у молекулах яких є атоми Карбону, сполучені між собою подвійним чи потрійним зв’язками. Ненасиченими їх називають ще й тому, що їхні молекули мають менше атомів Гідрогену, ніж насичені.

   
   Хімія | 👁10784   🗨 (0)

Фізичні та хімічні властивості етилену та ацетилену

Етилен - це безбарвний газ із дуже слабким солодкуватим запахом, трохи легший за повітря, малорозчинний у воді.

Ацетилен - безбарвний газ, без запаху, теж легший за повітря і малорозчинний у воді. Як і інші вуглеводні етилен і ацетилен горять на повітрі, утворюючи карбон(IV) оксид CO2 і воду. Ацетилен при цьому горить більш яскравим полум’ям, з виділенням копоті. Це пояснюється тим, що в молекулі ацетилену масова частка Карбону більша, ніж у молекулі етилену.

   
   Хімія | 👁33617   🗨 (0)

Застосування етилену та ацетилену. Одержання ацетилену карбідним способом та з метану

Етилен застосовують для добування етилового спирту, поліетилену. Він прискорює дозрівання плодів, коли вводяться невеликі його кількості в повітря теплиць.

Продукт приєднання хлору до етилену, 1,2-дихлоретан є розчинником і засобом знищення шкідників сільськогосподарських культур. А продукт приєднання хлороводню - хлор етан - є анестезійною речовиною.

   
   Хімія | 👁23360   🗨 (0)

Поняття про полімери. Реакція полімеризації. Загальна формула поліетилену. Будова полімерного ланцюга. Застосування поліетилену. Застосування пластмас на основі поліпропілену, полівінілхлориду, політетрафлуоретилену

Полімеризація - це послідовне сполучення однакових молекул низькомолекулярної речовини з утворенням високомолекулярної речовини.

Вихідну речовину, що вступила в реакцію полімеризації, називають мономером. Продукт реакції полімеризації називається полімером. У структурі полімеру можна визначити групи атомів, що неодноразово повторюються по всій довжині ланцюга. Такі угрупування називаються мономерними ланками. Число п, що показує, скільки молекул мономера сполучається, утворюючи полімер, називається ступенем полімеризації.

   
   Хімія | 👁11298   🗨 (0)

Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Його склад. Електронна і структурна формули, фізичні властивості

Ароматичними називаються вуглеводні, у молекулах яких міститься одне або кілька бензольних кілець.

Найпростішим представником ароматичних вуглеводнів є бензол (або бензен) C6H6. Будову молекули бензолу вперше запропонував німецький хімік Кекуле у 1865 році.  Атоми Карбону у молекулі бензолу утворюють правильний плоский шестикутник.

   
   Хімія | 👁8462   🗨 (0)

Хімічні властивості бензену: горіння, реакції заміщення, приєднання відношення до розчину калій перманганату

Бензол горить кіптявим полум’ям, утворюючи вуглекислий газ і воду. Особливий вид хімічного зв’язку в молекулі бензолу (ароматичний) обумовлює його стійкість проти дії окисників. Бензол не знебарвлює фіолетовий розчин калій перманганату.

Як і насичені вуглеводні бензол вступає в реакції заміщення. Це реакції галогенування і нітрування.

   
   Хімія | 👁27306   🗨 (0)

Застосування бензену. Поняття про хімічні засоби захисту рослин

Бензол і його гомологи застосовуються як хімічна сировина для виробництва ліків, пластмас, барвників, отрутохімікатів та багатьох інших органічних речовин. Широко використовують їх як розчинники. Бензол як добавка поліпшує якості моторного палива.

Однією з важливих галузей застосування похідних бензолу є сільське господарство. Тут використовуються речовини, що захищають рослини від комах-шкідників, паразитичних грибів, бур’янів. Такі речовини називають пестицидами.

   
   Хімія | 👁22121   🗨 (0)

Взаємозв’язок насичених, ненасичених і ароматичних вуглеводнів

Вивчаючи вуглеводні, ви пересвідчилися в їхній різноманітності, яка зумовлена здатністю атомів Карбону утворювати молекули лінійної, розгалуженої, циклічної будови; сполучатися між собою за допомогою простих і кратних зв’язків. А ще - утворювати гомологічні ряди та ізомери.

Порівнявши загальні формули алканів, алкенів і алкінів, можна помітити, що вони відрізняються кількістю атомів Гідрогену в молекулах.

   
   Хімія | 👁3659   🗨 (0)

Нафта, вугілля, природний газ як вуглеводнева сировина. Склад і використання природного та супутніх нафтових газів

Основними джерелами вуглеводнів є природні гази, нафта, кам’яне вугілля. Вони належать до невідновлюваних природних ресурсів.

І тому вже відкриті родовища треба експлуатувати так, щоб максимально вилучати з них копалини і раціонально, з найбільшою користю використовувати їх. Існують різні погляди на походження горючих копалин. Як вважають прихильники теорії органічного походження, поклади утворилися із решток вимерлих рослинних і тваринних організмів, що перетворилися на суміші вуглеводнів у товщі Землі під дією бактерій, високих тисків і температур.

   
   Хімія | 👁12720   🗨 (0)

Склад і властивості нафти. Основні процеси переробки: перегонка, крекінг. Застосування нафтопродуктів

Нафта - масляниста рідина темно-бурого або майже чорного кольору з характерним запахом. Вона легша за воду, у воді практично не розчинна.

За складом нафта - суміш вуглеводнів різної молекулярної маси, головним чином рідких. Крім вуглеводнів, нафта містить оксигено-, сульфуро-, нітрогеновмісні органічні сполуки. Сиру нафту звичайно не використовують. Щоб добути з нафти технічно цінні продукти, її піддають переробці.

   
   Хімія | 👁18842   🗨 (0)
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg