Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Поняття про органічні сполуки. елементи-органогени. Спільні та відмінні ознаки неорганічних та органічних сполук


Поняття про органічні сполуки. елементи-органогени. Спільні та відмінні ознаки неорганічних та органічних сполук. Природні й синтетичні органічні речовини

Органічними називаються сполуки, до складу яких входить елемент Карбон. Однак такі найпростіші сполуки Карбону як його оксиди, карбонатна кислота та її солі належать до неорганічних сполук, бо вони за складом і властивостями дуже близькі до них.

Крім Карбону, органічні сполуки найчастіше містять елементи Гідроген, Оксиген, Нітроген; значно рідше - Сульфур, Фосфор, галогени і деякі метали.

Неорганічні та органічні сполуки мають спільні та відмінні ознаки. Так, якісний склад органічних речовин, на відміну від неорганічних, обмежений, а кількісний - значно багатший. Валентність більшості елементів у неорганічних сполуках змінна, а елементи органічних сполук виявляють значно менше валентних станів.

Неорганічні сполуки утворені різними видами хімічних зв’язків і мають більше розмаїття кристалічних ґраток. Органічні речовини утворюються переважно завдяки ковалентним зв’язкам і мають переважно молекулярні кристалічні ґратки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Метан - найпростіша органічна сполука. Його склад, електронна і структурна формули, тетраедрична будова молекули

Органічні речовини, на відміну від неорганічних, горючі, нерозчинні у воді.

Однак, незважаючи на істотні відмінності між органічними та неорганічними речовинами, поділ їх на ці групи умовний. Утворення і реакції органічних речовин відбуваються за тими самими законами, що й для неорганічних речовин. Серед органічних речовин є такі, що розчиняються у воді, електроліти, термостійкі сполуки.

Органічні та неорганічні речовини об’єднує і те, що вони можуть взаємно перетворюватися.

Розрізняють природні й синтетичні органічні сполуки. До природних органічних сполук належать нафта, природний газ, вугілля, крохмаль, деревина, цукор, рослинні олії, волокна, натуральний каучук, білки, амінокислоти тощо. Тобто це корисні копалини органічної природи, речовини рослинного та тваринного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хімічні властивості метану: горіння, термічний розклад, хлорування. Застосування метану та його галогенопохідних

До синтетичних органічних продуктів належать пластмаси, синтетичні волокна та каучуки, хімічні засоби захисту рослини, лікарські препарати, барвники, мийні засоби, запашні, смакові речовини, фотоматеріали та багато інших.


Схожі матеріали:

👁 8063
Категорія: Хімія
Теги: гідроген, фосфор, Оксиген, рганічні сполуки, органічні речовини, Нітроген, хіміяВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Скільки ходять гальмівні колодки і коли ...

/_pu/70/24013054.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Топ-3 продуктів для сну

/_pu/70/61734948.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Чим підгодувати озимий часник у травні, ...

/_pu/70/01941177.jpg