Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Загальні відомості про нітратні та фосфатні добрива. Кругообіг Нітрогену в природі


Загальні відомості про нітратні та фосфатні добрива. Кругообіг Нітрогену в природі

Наука про живлення рослин і застосування добрив з метою підвищення врожайності сільськогосподарських культур та поліпшення якості врожаю називається агрохімією.

Велику роль у становленні агрохімії відіграли французький вчений Жан Буссинго та німецький хімік Юстас Лібіх. Жан Буссенго вперше дослідив кругообіг речовин у землеробстві та роль Нітрогену в живленні рослин. Юстас Лібіх уперше обґрунтував теорію виснаження ґрунтів через винесення поживних речовин. Він також довів необхідність повернення цих речовин у ґрунт у вигляді мінеральних добрив.

За вмістом поживного елемента мінеральні добрива поділяють на нітратні, фосфатні, калійні, мішані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карбон і Силіцій, їх місце в Періодичній системі, будова атомів. Алотропні модифікації Карбону

Речовини, які містять Нітроген і вносяться в ґрунт для підвищення врожайності, називаються нітратними добривами. Вони поділяються на три групи:
 - мінеральні добрива;

 - органічні добрива;

 - зелені добрива.
До мінеральних добрив належать селітри, солі амонію, рідкий аміак, аміачна вода, синтетична сечовина та інші. Прикладами органічних добрив можуть бути гній, компост, послід та ін. До зелених мінеральних добрив належать, наприклад, люпин, середела. Органічні нітратні добрива, крім Нітрогену, містять і інші елементи, необхідні для живлення рослин.

Фосфатні добрива - це речовини, що містять фосфор у зв’язаному вигляді. Фосфор необхідний для нормального розвитку рослин. Найбільш поширені фосфатні добрива - це фосфоритне борошно, простий суперфосфат, подвійний суперфосфат, преципітат, амофос, кісткове борошно. Фосфатні добрива є кальцієвими та амонійними солями фосфатної кислоти.

Хімічні елементи, як і вся природа, перебувають у постійному русі. Процеси відбуваються в усіх трьох оболонках Землі: літосфері, гідросфері, атмосфері.

Значну роль у процесах, що відбуваються у природі, відіграє біосфера —зона існування живих організмів. Так, вам відомо, що Нітроген входить до складу білків і, отже, зумовлює існування рослин, тварин, взагалі життя на Землі.

З Нітрогену складається азот N 2, його багато в повітрі. Проте безпосередньо з повітря Нітроген у вигляді азоту засвоюють лише деякі бактерії, а всі інші організми здатні засвоювати Нітроген тільки у складі сполук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хімічні властивості вуглецю та силіцію: взаємодія з киснем, воднем, відновні властивості

У рослинах здійснюється синтез білків.

Рослини частково поїдаються травоїдними тваринами, і білкові речовини потрапляють до організму тварин. Під час гниття залишків рослин і тварин під впливом спеціальних бактерій відбуваються складні біохімічні процеси. Унаслідок цих процесів органічні сполуки, що містять Нітроген, перетворюються на неорганічні сполуки Нітрогену, які повертаються в ґрунт. Ці сполуки знову засвоюються рослинами, і цикл перетворень замикається.


Схожі матеріали:

👁 10568
Категорія: Хімія
Теги: . Кругообіг Нітрогену в природі, хімія, НітрогенВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Аутизм: Терапия, причины и симптомы

/_pu/70/52287037.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Чим підгодувати озимий часник у травні, ...

/_pu/70/01941177.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg