Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість

...
  Вода, яку ми п'ємо

Вода, яку ми п'ємо

Вода є невід'ємною частиною існування всіх живих істот на Землі.

У середньому організм людини на 80 % складається із води. При цьому встановлено, що чим зріліший організм, тим менше у ньому води.

Порівняно невеликий дефіцит води в організмі може призвести до виникнення серйозних порушень у стані здоров'я. Втрата 20-22 % води несумісна з життям, насамперед тому, що процеси травлення, обміну та синтезу речовин можуть відбуватися лише у водному середовищі.

Вживання в достатній кількості якісної води є другою (після повітря) найважливішою умовою нормального функціонування організму. Ще в XIX ст. відомий хімік Луї Пастер зазначав, що 80 % хвороб людина вживає водою.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я щороку близько 25 % населення у світі піддається ризику захворювань в результаті споживання неякісної питної води. Головними «ворогами» якісної питної води незадовільний технічний стан та зношеність водопровідних споруд і мереж, несвоєчасне проведення капітальних та поточних планово-профілактичних ремонтів, ліквідації аварій, забруднення водоносних горизонтів.

Сучасний незадовільний стан водних об'єктів показує, що проблема у сфері охорони вод від забруднення та виснаження не тільки не знайшла вирішення, а і значно загострилася, особливо в останні роки. Тому питання забезпечення населення доброякісною питною водою) є одним іа основних в державній політиці у сфері питної води та питного водопостачання.

Забезпечення населення якісною питною водою - це комплексна: проблема і повинна охоплювати заходи правового, економічного, організаційного та науково-технічного характеру. Невідповідність якості питної води нормативним вимогам є головною причиною поширення в країні багатьох інфекційних хвороб: вірусного гепатиту А, черевного тифу, дизентерії, холери, рота-вірусних інфекцій, лептоспірозу, гельмінтозів, а також хвороб, які пов'язані з хімічним забрудненням води (водно-нітратної метгемоглобінемії, флюорозу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безалкогольні напої: асортимент – величезний, користь - сумнівна

Кожна третя проба із джерел децентралізованого водопостачання не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-400-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за бактеріальними тахімічними показниками. В останні роки спостерігається зростання антропогенного забруднення ґрунтових вод нітратами, що викликає водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей до року.

Нітрати знижують загальну резистентність організму та сприяють зростанню загальної захворюваності, в тому числі на інфекційні та онкологічні хвороби. Токсична дія нітратів полягає у кисневому голодуванні тканин (гіпоксії). Нітрати, що потрапили в організм, перетворюються на нітрити, які, вступаючи у зв'язок з гемоглобіном, утворюють метгемоглобін, тим самим блокуючи основну функцію гемоглобіну - сполучатися і транспортувати кисень до органів і тканин організму. Випадки, метгемоглобінемії трапляються частіше за все у сільських регіонах, де використовується вода з колодязів.

До групи підвищеного ризику входять:

- Немовлята віком до одного, року, що знаходяться на штучному вигодовуванні;
- сільське населення, що споживає воду або продукти з перевищеним вмістом нітратів;
- чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, з захворюванням дихальної системи, хворобами серцево-судинної системи.

Особливо небезпечна дія нітратів на дітей, у яких отруєння нітратами можливе через овочевий сік, молочні суміші, що готуються на воді, забрудненій нітратами. Розвивається «Блакитний синдром немовлят»: посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах. Можливо блювання і пронос. За даними ООН, кожні 20 секунд у світі помирає дитина від захворювань, пов'язаних з неякісною водою, а це насамперед гіпертонія, захворювання крові та печінки і навіть рак.

Щоб уникнути отруєння нітратами, недопустимо вживати недоброякісну неперевірену питну воду із криниць і, особливо, для пиття та приготування дитячого харчування дітям віком до 3-х років. Кожні 5 років проводити очистку та дезінфекцію шахтних колодязів. Не допускати, влаштування ш.ахтних колодязів не менше ніж за 20 м від вигрібних ям згідно ДСанПін 2.2.4-400-10 «Гігієнічні. вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Категория: Здоров'я | Просмотров: 2836 | Комментарии: 1
Теги: Вода, гігієна
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


/_pu/40/90430259.jpg Кремація в Україні - як це відбувається і що робити з прахом після спалювання тіла?

/_pu/40/73598594.jpg Finme - кредит онлайн по наилучшим условиям

/_pu/40/44109082.jpg Силиконовый бюстгальтер: бренды, модели, уход и хранение

/_pu/40/91597485.jpg Радіатори Kermi - неперевершений дизайн, довгий термін експлуатації та відмінна потужність

/_pu/40/03495842.jpg Відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків

/_pu/40/80079063.jpg Подача бетона на выгодных условиях. Аренда бетононасосов в Киеве и УкраинеДлительность: 14.01.2019
00:03:43Комментов: 0
Категория: Общество
Длительность: 14.01.2019
00:01:18Комментов: 0
Категория: Общество
/_pu/25/14538327.jpg

Самый романтический в году праздник уже не за горами

Салаты

/_pu/25/94042956.jpg

Сытный и сочный зимний салат
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


Здоров'я [321]
Здоровый образ жизни
Лікування [49]
Хвороби і їх лікування
Народні засоби [43]
Рецепти народної медицини
Перша допомога [6]
Перша допомога потерпілим

  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно