Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


13.06.2014

Петро Ворона: 100 днів роботи на посаді голови обласної ради

12 червня голова обласної ради Петро Ворона провів прес-конференцію для представників центральних, друкованих та електронних видань

Петро Ворона: 100 днів роботи на посаді голови обласної ради

12 червня голова обласної ради Петро Ворона провів прес-конференцію для представників центральних та обласних друкованих та електронних видань з приводу 100 днів роботи на посаді голови обласної ради.

Петро Ворона поінформував журналістів про основні напрямки діяльності обласної ради. Він зазначив, що після зміни керівництва на двадцять першій позачерговій сесії обласної ради 24 лютого 2014 року, обласна рада працювала над реалізацією ініціатив громадськості, які були проголошенні на цій сесії.

Для забезпечення участі громадськості у вирішенні питань життєдіяльності територіальних громад області ним було публічно затверджено Положення про Громадську раду при обласній раді, проект якого був розроблений ініціативною групою громадських активістів, обговорений та ухвалений Громадською радою. Розпорядженням голови обласної ради створено Громадську раду при обласній раді – таким чином, виконано рішення сесії обласної ради "Про забезпечення реалізації ініціатив громадськості".

Громадська рада при обласній раді обрала Координатора, Співкоординатора та Секретаря. Списки Громадської ради не затверджували, тобто доступ громадських організацій до Громадської ради залишається відкритим. За результатами голосування, Координатором Громадської ради обрано Ніну Кузьменко (Всеукраїнська громадська організація захисту прав суб’єктів підприємництва), Співкоординатором – Вікторію Курилко (громадська організація "Спілка жінок "Чураївна"), Секретарем - Аллу Шоно (благодійна організація "Взаємопоміч"). Також були сформовані комісії Громадської ради. Наразі, за словами Петра Ворони, Громадська рада бере активну участь у всіх заходах, які проводить обласна рада, допомагає депутатам у їхній роботі.

Керівниками обласної ради проведені зустрічі з делегацією зборів патріотичних сил Полтавщини, активістами Київського Майдану, згромадськими активістами Полтави, з членами громадських чорнобильських організацій, з представниками Полтавського обласного Товариства політичних в’язнів та репресованих.

До Дня Європи за широкої участі громадськості, італійського громадського діяча доктора Паля Франца в обласній раді відбувся «круглий стіл» на тему: «Європейський досвід побудови цивільного захисту населення, вирішення мовних питань».

Як наголосив Петро Ворона, на виконання ініціатив громадськості, розпорядженням голови обласної ради утворено депутатську робочу групу щодо протидії корупції; виконавчий апарат обласної ради щотижнево розміщує на сайті обласної ради звіт про напрямки та обсяги використання бюджетних коштів; працює робоча група з вирішення питань надання допомоги постраждалим учасникам масових акцій протесту на Євромайдані, які проживають у Полтавській області, створена відповідно до розпорядження голови обласної ради; органам місцевого самоврядування області рекомендовано прийняти рішення щодо перейменування вулиць, площ на честь Героїв Майдану; на виконання рішення сесії обласної ради управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації розроблений ескіз Стели Героїв Майдану.

При обговоренні його з громадськими організаціями, Громадською радою при обласній раді, спілкою архітекторів України ухвалено провести відкритий конкурс на кращий ескіз-ідею пам’ятного знаку та визначення місця його розташування у м. Полтава та вшанування учасників Майдану. Нині конкурс оголошено, триває його проведення.

З 24 лютого нинішнього року до голови обласної ради прийшли на особистий прийом 201 громадянин. З них на особистому прийомі, який проводився з виїздом в 11 районів та 2 міста області, а саме: Гадяцький, Глобинський, Гребінківський, Кобеляцький, Козельщинський, Кременчуцький, Лубенський, Миргородський, Новосанжарський, Оржицький, Семенівський райони, міста Комсомольськ та Кременчук, було прийнято 108 громадян. (Для порівняння: в 2013 році на особистому прийомі у керівництва обласної ради побувало 35 осіб). До обласної ради надійшло 297 письмових звернень громадян. (Для порівняння: за 2013 рік надійшло 207 письмових звернень громадян). Всього до обласної ради за усіма формами звертання надійшло 523 звернення.

У зверненнях громадян та на особистому прийомі громадянами найбільше порушувалися питання: соціального захисту – 100 звернень, забезпечення дотримання законності – 81 звернення, житлові питання – 41 звернення, земельні питання – 28 звернень, комунального господарства – 26 звернень, охорони здоров’я – 22 звернення, транспорту та зв’язку – 20 звернень, освіти – 14 звернень.

Вирішено позитивно 38 питань, дано роз'яснення 272 громадянам, 25 звернень надіслані за належністю, 187 звернень знаходяться в роботі.

З початку року депутатами обласної ради надано допомогу 835 громадянам на загальну суму 921 тис. 131 грн. З них 435 тис. грн. - мобілізованим до батальйону територіальної оборони Полтавщини.

Щодо стану справ у сільському господарстві, то голова обласної ради підкреслив, що недосконалість регулювання правового поля у земельному, податковому, природоохоронному, екологічному законодавстві щодо державної реєстрації права оренди земельних ділянок (паїв), які використовують сільськогосподарські підприємства, набуття права користування невитребуваними земельними паями, використання надр у частині видобування підземних вод для господарських потреб зумовлюють мільйонні штрафні санкції, що було дестабілізуючим фактором у проведенні комплексу весняно-польових робіт та неминуче призвело б до спаду аграрного виробництва в Полтавській області. Тому відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між облдержадміністрацією, обласною радою та контролюючими органами та службами, укладеного на рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин. До законодавчого врегулювання питань органам державного нагляду та контролю ухвалено переглянути програми проведення перевірок, застосування штрафних санкцій до сільськогосподарських товаровиробників.

Обласна рада та обласна державна адміністрація звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями законодавчо врегулювати проблеми, які унеможливлюють ефективну роботу сільськогосподарських товаровиробників.

Зменшення ринків збуту, недостатній рівень замовлень, відсутність пільгового кредитування, наявність заборгованості перед підприємствами з боку споживачі продукції, чисельні перевірки контролюючими органами та ін. зумовили спад промислового виробництва в області. Депутати обласної ради на розширеному засіданні постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій висловили стурбованість ситуацією, що склалася, та вирішили ініціювати вжиття дієвих заходів на державному рівні, спрямованих на створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного промислового виробництва. Відтак, обласна рада прийняла звернення до Уряду та Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного промислового виробництва. промислових підприємств органами державного нагляду та контролю. На період вирішення питання підтримки промислового виробництва на законодавчому рівні в області укладено Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, між контролюючими органами, владою та промисловими підприємствами, яким обмежено проведення на Полтавщині перевірок

Відносно сесійної діяльності, то Петро Ворона констатував, що на двадцять другій сесії обласної ради розглянуто 44 питання.

В обласній раді створено міжфракційну депутатську групу "Народна Рада" у складі 33 депутатів, депутатські групи: "Полтавщина" та "Промисловці Полтавщини". На черговій сесії обласної ради буде оголошено про створення депутатської групи "Єдність".

Значне місце обласна рада та її керівництво приділяє співпраці з районами. Так відбулося два засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, до складу якої входять керівники обласної, районних рад, міські голови. 20 березня на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради було розглянуто питання про взаємодію органів місцевого самоврядування та силових структур області, 3 червня розглянуто питання забезпечення розвитку територій.

Одним із важливих питань, якими опікувалася обласна рада та її керівники останнім часом Петро Ворона назвав питання забезпечення самооборони Полтавщини. Так було здійснено координацію дій органів влади, силових структур та громадських активістів, створено штаб територіальної оборони, проведено значну роботу по матеріально-технічному забезпеченню новоствореного батальйону територіальної оборони міста Полтави. Бізнесмени, керівники підприємств, банківських установ, депутати, до яких звернулися за допомогою, пішли назустріч – ніхто не відмовив, наголосив Петро Ворона. Зборами трудового колективу Полтавської обласної ради прийнято рішення долучитися до акції «Підтримай Українську армію», наразі перераховано одноденну заробітну плату керівників обласної ради та працівників виконавчого апарату ради на матеріально-технічне забезпечення вітчизняних Збройних сил у сумі 6271,02 грн.

Увагу було приділено і роботі з молоддю. Відбулися зустрічі із студентами Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, Полтавського національного університету ім. В.Г.Короленка, переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів – членів МАН. Голова обласної ради прочитав лекції у Школі місцевого і студентського самоврядування «Лідер майбутнього», старшокласникам Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості ім. А.С. Макаренка.

Відбулися робочі поїздки у Великобагачанський, Гадяцький, Глобинський, Гребінківський, Зіньківський, Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Котелевський, Кременчуцький, Лубенський, Новосанжарський, Решетилівський, Семенівський, Хорольський, Шишацький райони, міста Кременчук, Комсомольськ, Лубни. Проведені зустрічі з керівниками районів, депутатами районних та міських рад, обговорено питання соціально-економічного розвитку територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На спекотний період введено обмеження для руху високотонажного транспорту

Чільне місце у роботі голови обласної ради посіло питання роботи обласних комунальних закладів. У ході робочих поїздок голова обласної ради відвідав ряд об’єктів спільної власності територіальних громад області та ознайомився з їхньою роботою, зокрема:

- Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер, Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер, обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф. Мальцева, Полтавський обласний клінічний госпіталь для інвалідів війни;

- Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського, Національний музей-заповідник М.В.Гоголя, історико-культурний заповідник «Більськ», Полтавський музей дальньої авіації, Полтавську обласну бібліотеку для дітей імені Панаса Мирного, Гадяцьке училище культури ім. І.П.Котляревського;

- Кременчуцьке педагогічне училище ім. А.С.Макаренка, Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, Шишацьку обласну гімназія-інтернат для обдарованих дітей, Полтавський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості ім. А.С. Макаренка, Полтавську спеціалізовану школа-інтернат № 2 І-ІІІ ступенів імені Н.К.Крупської, Гадяцьку спеціалізовану школа-інтернат І-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна, Варварівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат Карлівського району, Гадяцький дитячий будинок;

- Зіньківський дитячий будинок-інтернат, Хорольський та Вишняківський будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів;

- Редакції Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини», обласної газети «Село Полтавське», видавництво «Полтавський літератор».

- Центр соціально-психологічної реабілітації дітей.

Петро Ворона підкреслив, що до керівників закладів, де виявлені значні порушення, застосовані адміністративні стягнення аж до звільнення з роботи.

Продовжена робота по проведенню обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області - підготовлено та підписано угоди з керівниками органів місцевого самоврядування на фінансування проектів-переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2013 року.

З огляду на очікувану реформу самоврядування, територіальної організації влади, проводилося навчання для різних категорій посадовців місцевого самоврядування, державних службовців, представників громадськості, журналістів. На базі обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій проведені семінари для новообраних голів районних рад, селищних, сільських голів, секретарів сільських та селищних рад на тему: «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування в Україні», «Контроль за дотриманням бюджетного законодавства, запобігання і протидія корупції». У Хорольському та Решетилівському районі проведені виїзні семінари для керівників органів місцевого самоврядування на тему: «Фахова майстерність для територіальних громад Полтавщини». Для представників органів місцевого самоврядування Полтавської, Харківської і Сумської областей проведено тренінг «Реформи з децентралізації». Для представників засобів масової інформації цих областей на тему: «Реформи з децентралізації в медіа». Тренінги організовані швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за підтримки обласної ради. Для працівників органів міських рад міст обласного значення, виконавчої влади та громадськості відбувся дводенний тренінг у рамках реалізації проекту «Польський досвід системн6их змін. Практичні імплікації для України». Захід провели представники Фундації Менеджерських ініціатив з міста Любліна (Республіка Польща) за сприяння Полтавської обласної ради. Днями проведено семінар для керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, студентської молоді на тему: «Актуальні проблеми конституційної реформи самоврядування та територіальної організації влади».

Обласна рада, за словами Петра Ворони, розраховує на дієву співпрацю з народними депутатами України від Полтавщини. За ініціативи обласної ради відбулася зустріч голови обласної ради та першого заступника голови обласної ради з народними депутатами України, які представляють нашу область у Верховній Раді Україні: Валерієм Головком, Юрієм Бубликом, Сергієм Гордієнком, Тарасом Кутовим, Олексієм Лелюком та Юрієм Шаповалом. Народним депутатам були передані пропозиції до Верховної ради України щодо внесення змін у законодавство, ухвалені на розширених засіданнях постійних комісій обласної ради: з питань аграрної політики та земельних відносин, з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій. Привернуто увагу народних депутатів України до проблемної ситуації, яка склалася у промисловому та аграрному секторах області. Досягнуто домовленість про співпрацю народних депутатів України від Полтавщини та керівників обласної ради, регулярне проведення подібних зустрічей як у Києві, так і у Полтаві.

Важливим питанням, якому обласна рада та її керівники приділяють значну увагу, є подальший розвиток нафтогазового комплексу на території Полтавської області, забезпечення фінансової участі нафтогазовидобувних підприємств у розвитку соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток вуглеводнів. Голова обласної ради та перший заступник голови обласної ради зустрілися із заступником голови Державної служби геології та надр України Сергієм Радовановим та обговорили питання дотримання принципу прозорості у процесі видачі ліцензій на видобування корисних копалин на території Полтавської області. Розпорядженням голови обласної ради створена робоча група щодо здійснення аналізу рішень обласної ради шостого скликання з питань користування надрами на території Полтавської області. Вже відбувся один «круглий стіл» та три засідання робочої групи за участі представників нафтогазового комплексу з питань напрацювання єдиного механізму з розрахунку розміру відрахувань підприємств, що здійснюють користування надрами на території області, на фінансування об'єктів соціальної інфраструктури при укладанні відповідних угод. Робота продовжується.

Потому голова обласної ради відповів на запитання журналістів, які стосувалися проведення реформи самоврядування та адміністративно-територіальної реформи, роботи із засобами масової інформації, співпраці з облдержадміністрацією, вирішення проблеми сміттєзвалища у Макухівці, кадрової політики, попередження корупції в органах влади та ін.

www.oblrada.pl.uaСхожі матеріали:
👁 1543
Категорія: Актуально
Теги: обласна рада, Петро Ворона, Гребінківський

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ