Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


08.11.2022

Правосуддя, а не судилище: як стаття 40 ККУ захищає українців в окупації

Наявність лише формальних ознак злочину не є ключовою умовою для настання юридичної відповідальності.

Правосуддя, а не судилище: як стаття 40 ККУ захищає українців

Верховенство права, неупередженість та гуманізм не дозволяють правосуддю перетворитися на судилище. Лише достатня кількість фактів у  доказовій базі санкціонує процес обмеження прав громадян.

Наявність лише формальних ознак злочину не є ключовою умовою для настання юридичної відповідальності. В умовах війни,ворог може  примушувати цивільне населення до співпраці та вчинення інших кримінально караних діянь шляхом застосування фізичного насильства.

Біль, страждання та страх – головні інструменти протиправної рекрутації, що проводиться військовими рф на тимчасово окупованих українських територіях.

За словами начальниці Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини Свистун, якщо людина все ж таки вчинила злочин, і його мотивом було лише збереження власного життя та здоров’я – стаття 40 Кримінального кодексу України розрахована саме на такий випадок. Відтак, постраждалим від фізичного примусу не доведеться додатково відбувати покарання за вчинок, який вони ніколи б добровільно не вчинили.

Схожі матеріали:
👁 88
Категорія: Зверніть увагу!
Теги: українці, окупація, судилище, правосуддя

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ