Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Міська рада    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


05.03.2013
Що не завадить знати про лічильники газу та тепла?
Подорожчає газ чи ні, якщо подорожчає, то наскільки — ці питання останнім часом постійно цікавлять українців

Що не завадить знати про лічильники газу та тепла?

Подорожчає газ чи ні, якщо подорожчає, то наскільки — ці питання останнім часом постійно цікавлять українців. І не даремно, адже від відповіді на них залежить плата за комунальні послуги.

Сьогодні цей платіж з’їдає чималий шмат сімейного бюджету і є лише один спосіб його зменшити — економити. Та справжня економія неможлива без ведення обліку об’єму наданих послуг, а отже, без встановлення газового лічильника. Що ж необідно знати обираючи прилад обліку блакитного палива?

Тип лічильника, який Ви обрали, повинен значитися в Державному реєстрі

 Загалом всі наявні в продажу лічильники газу поділяються на побутові, комунальні та промислові, вони відрізняються за технічними характеристиками та ціною (промислові розраховані на більшу витрату газу за годину). За принципом дії ці прилади можна розділити на чотири основні групи: турбінні, роторні, мембранні та вихрові.

У побутовому секторі в основному використовуються лічильники мембранного типу, основними перевагами яких є: простота в експлуатації, економічність і висока точність підрахунків. На їх показники практично не впливають сторонні магнітні поля та не з'являється газ під склом циферблату.

 Лічильник Ви можете придбати як в торгівельній мережі, так і безпосередньо в газовому господарстві.

 Дуже важливо пересвідчитися, що тип лічильника газу, який Ви обрали, занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, лише за такої умови його встановлення є законним. З Держреєстром можна ознайомитись у ДП «Полтавастандартметрологія».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» навчилися визначати алергени в продуктах харчування

 На маркуванні лічильника обов’язково має бути зазначена інформація про його пропускну здатність. Наприклад, якщо в квартирі встановлено лише газову плиту, то буде достатньо лічильника з позначкою G1,6, адже газова плита використовує приблизно 1 кубометр газу на годину. Якщо в квартирі встановлено ще й газову колонку, то краще придбати лічильник з маркуванням G 2,5 або G 4, в залежності від її потужності.

Підбір типорозміру лічильника проводиться на етапі проектування. У паспорті будь-якого газового обладнання обов'язково вказано витрату газу на годину, тому якщо сплюсувати всі дані споживання існуючих в помешканні газових приладів, отримаємо цифру, яка допоможе визначити необхідний для встановлення тип лічильника.

 Крім того, при придбанні лічильника важливо враховувати розташування газового трубопроводу і плити на вашій кухні, адже лічильники бувають з напрямом потоку газу зліва направо та справа наліво. У будь-якому випадку їх встановлення повинно здійснюватися ліцензованими спеціалістами.

Пошкодження лічильника може «перерости» у чималий штраф

 Періодичність повірки лічильників природного газу становить залежно від модифікації 5 або 8 років. Їх демонтаж, монтаж, повірку та ремонт проводять за рахунок організації, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території. На Полтавщині лічильники газу повіряють фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» на обладнанні ПАТ «Полтавагаз», лише торік було повірено понад 8 тисяч таких лічильників.

 Свідченням того, що лічильник придатний до експлуатації і здійснює облік природного газу з належною точністю, є наявність на ньому відповідних пломб з відбитком повірочного тавра та свідоцтва про повірку. Поняття "зрив пломби" включає в себе як пошкодження дротів, затиснутих пломбою, або самої пломби, так і її відсутність. Знімати пломби з приладу обліку газу мають право тільки представники постачальника на час проведення планових або позапланових робіт по перевірці або обслуговуванню лічильника. Після закінчення робіт представник постачальника повинен встановити на приладі обліку нові пломби.

 У випадку, якщо Ви ненавмисно пошкодили лічильник чи запідозрили, що він показує недостовірні дані, Вам необхідно терміново написати заяву у ПАТ «Полтавагаз». В цій заяві треба чітко викласти проблему, описати стан лічильника і дату, коли він припинив працювати або був пошкоджений.

 Прилади обліку газу вважаються непридатними до використання в разі: пошкодження та зрив пломби, наявності отворів та тріщин в корпусі тощо. Якщо лічильник пошкоджено не з Вашої вини, то заміну або ремонт буде здійснено безкоштовно, якщо ні, то Вам буде виставлено рахунок до сплати, який враховуватиме всі затрати на заміну і ремонт приладу обліку.

 Приховування споживачем інформації про пошкодження або несправність приладу обліку чи пломби є порушенням «Правил надання населенню послуг з газопостачання» і тягне за собою адміністративну відповідальність. Тож аби уникнути величезного штрафу та не спровокувати вибух газу, ні за яких обставин не можна самостійно знімати лічильник та порушувати пломби.

Чи вигідний лічильник тепла в багатоповерхівці?

 Актуальним залишається і питання масового встановлення лічильників тепла. Адже як правило, жителі багатоповерхівок не знають, скільки тепла генерують підприємства, скільки виходить з котелень, скільки втрачається на шляху до будинку, скільки тепла губиться в самому будинку.

 На сьогоднішній день розрахунок оплати тепла проводиться за формулою, в якій певна середня тарифна ціна тепла (різна в різних регіонах) множиться на загальну площу квартири. Тож у разі відсутності лічильника, цілий рік необхідно платити за тепло в залежності від площі приміщення, що зазвичай перевищує реальні витрати на 30-70 %. А ось маючи лічильник, можна було б фіксувати, коли подачу тепла зменшують, наприклад, при потеплінні, і платити тільки за фактично спожите тепло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДП «Полтавастандартметрологія» може компетентно оцінити, чи є продукція органічною або екологічною

 Втім, мінус загальнобудинкового лічильника тепла в тому, що його показники «розбиваються» на всі квартири, в тому числі й на ті, у яких підлога з підігрівом, чи опалюється добудована лоджія розміром з велику кімнату.

Тож в ідеалі краще, якщо лічильники тепла індивідуальні, проте, їх можна встановлювати лише в системах опалення з горизонтальною розводкою: один вхід і один вихід (як правило, нові будинки), в системах опалення з вертикальною (стандартною постояковою) розводкою це технічно неможливо.

 Також слід враховувати, що до показників квартирного лічильника тепла додається в середньому 20% на опалення площ загального користування у під'їзді (сходи, ліфтові майданчики тощо).

 Періодичність повірки лічильників тепла встановлюється згідно Державного реєстру і зазначається в паспорті на відповідний тип лічильника. В Полтаві, станом на 01.03.2013 року, повірка лічильника для фізичних осіб коштує 113, 52 грн. без ПДВ.

 Чимало споживачів запитують, який лічильник кращий? Для котелень на даху - теплолічильники Supercal 531/Superstatic 440 з резонансним витратоміром фірми Sontex (Швейцарія). Вони характеризуються високою точністю, відсутністю рухомих частин та механізмів (порівняно з механічними витратомірами), легкістю в обслуговуванні (не реагують на утворення осаду на відміну від ультразвукових витратомірів), до того ж їх перевірка і обслуговування не потребує демонтажу витратомірної ділянки, адже верхня вимірювальна частина від’єднується від неї.

 Для обслуговування квартир добре зарекомендували себе лічильники типу PolluCom E та їм подібні.

 Та який би лічильник Ви не обрали, пам’ятайте, що він сам по собі не економить ні газ, ні тепло, а лише правильно рахує їх споживання. Економія полягає в тому, що коли в приміщенні тепло, ми не відкриваємо кватирки та вікна, а прикручуємо регулятори на радіаторах опалення, чи не залишаємо без потреби включені газові камфорки. Головне, щоб Ваш прилад обліку показував достовірні дані і не вводив Вас у оману.

 ДП "Полдтавастандартметрологія"


Схожі матеріали:
   Категорія: Актуально | Переглядів: 1476
Теги: газопостачання, лічильник, газ, Полтавщина, тепло, Полтавастандартметрологія, природний газ | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ