Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


12.12.2015

Щодо граничного терміну сплати квартального ЄСВ підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування


Порядок та умови сплати єдиного внеску


Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повідомляє, що ДФС України  листом  від 09.10.2015 № 37512/7/99-99-17-03-01 роз’яснено порядок сплати квартального ЄСВ підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, а саме:

Абзацом третім частини восьмої статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) визначено, що фізичні  особи-підприємці,  які  обрали  спрощену  систему  оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Водночас, згідно з підпунктом 2 пункту 6 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (далі - Інструкція № 449), фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування можуть сплачувані єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування -19 число місяця, який настає за звітним кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі, якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 11 розділу IV Інструкції №449).

Слід врахувати, що відповідно до п. 3 частини першої ст. 7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, які  обрали спрощену систему оподаткування, є суми що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімальною страхового внеску.
 
Ніна Добровольська – старший державний
інспектор Гребінківського відділення
Лубенської ОДПІ


Схожі матеріали:
👁 788
Категорія: Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ
Теги: Оподаткування, ОДПІ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ