Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
23.03.2011
Його «Очи черные» співають в усьому світі


Його «Очи черные» співають в усьому світі

У січні 2012 року виповниться  200 років від дня народження письменника, видавця та педагога Євгена Гребінки. Проте, до гідного відзначення ювілею   нашого земляка необхідно ще багато зробити: облаштувати музей письменника на батьківщині, відреставрувати пам’ятник.

У якому стані ці об’єкти нині, днями цікавився заступник голови-керівник апарату ОДА Валерій Пархоменко.


Автор одного з найвідоміших у світі романсів «Очи чорные», письменник та педагог наш земляк Євген Гребінка народився у Пирятинському повіті – нині це село Мар’янівка Гребінківського району. Сучасники-односельці із гордістю розповідають, що саме Гребінка допоміг викупити з кріпацтва Шевченка, вперше видати його «Кобзар».

Тож, до 200-ліття необхідно пам’ятник Гребінці у райцентрі та його могилу у Мар’янівці реставрувати, відремонтувати автодорогу до місця поховання письменника, перевидати книгу Ольги Цибаньової «Євген Гребінка», облаштувати єдиний музей письменника…

І керівники району, і пошановувачі творчості Євгена Гребінки сходяться на одному – музей письменника варто відкрити у сільському будинку культури.

Однак, для цього необхідно відремонтувати і сам сільський клуб. Із необхідних 600 тисяч гривень, у сільському бюджеті на це є лише 300 тисяч.

Крім того, ще ж необхідно поповнити і експозицію музею – запозичити  деякі матеріали із Санки-Петербурга, Ніжина та інших міст, де працював і навчався Гребінка.

Загалом на підготовку до відзначення 200-ліття письменника з обласного бюджету на найближчій сесії планують виділити майже півмільйона гривень у рамках обласної програми «Видатні земляки Полтавщини». І це не враховуючи коштів, які планують залучити від спонсорів. Дорожники ж за власний кошти відремонтують дорогу до могили Євгена Гребінки.Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 1092
Теги: Письменник, Мар’янівка, 200-ліття, автор, Гребінка Євген Павлович
Всього коментарів: 1

0
1 Tимми   (24.03.2011)
Знаю-знаю что "Очи черные" это стихи Євге́н Па́влович Гребі́нка, одна из самых известных русских песен в мире! Я рад этому так сказать земляку. Господи ностальгия началась.
Хорошо бы было если музей сделают!
biggrin

Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ