Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

12.05.2011

12 травня в Україні відмічають Всесвітній день медичної сестри


12 травня в Україні відмічають Всесвітній день медичної сестри

В четвер, 12 травня відзначається свято однієї з найважливішої, затребуваної, гуманної і найвідповідальнішої професії - медичної сестри.

Святкування Всесвітнього дня медичної сестри за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста приурочене до дня народження Флоренс Найтингейл, яка в роки Кримської війни (1853-1856) організувала першу у світі службу сестер милосердя.

Під час Кримської війни в Туреччині Флоренс Найтингейл організувала відхід за солдатами союзних військ, які були поранені у боях. Пізніше Флоранс заснувала в Англії курси сестер милосердя.

Кожні два роки Міжнародний червоний хрест вручає вищу нагороду для медсестер - 50 медалей імені Флоренс Найтингейл.

Більше ста років тому сестри милосердя з 141 країни об'єдналися в професійну громадську організацію - Міжнародну раду медичних сестер. Відтоді і відзначається свято медичних сестер.

Офіційно свято Всесвітній день медичної сестри був заснований в 1971 році.

У Україні це свято відзначається з 1997 року, за ініціативою Міністерства охорони здоров'я України і Асоціації медичних сестер.

Не забудьте сьогодні привітати усі знайомі медичні сестри з їх професійним святом.

Зазначимо, що на превеликий жаль, медичні працівники в Україні отримують найнижчу заробітну плату порівняно з іншими галузями. Її розмір, за підрахунками Міністерства, становить в середньому 1200 грн.. Навіть освітяни отримують середню заробітну плату на 39% більшу, ніж медичні працівники.

Для прикладу, середньомісячна заробітна плата працюючих у галузях паливно-енергетичного комплексу (січень - березень, 2011 р.) становить:
   • Електроенергетика - 3595 грн.   
   • Атомно-промисловий комплекс - 6080 грн.   
   • Нафтогазовий комплекс - 3987 грн.   
   • Вугільна галузь - 4381 грн.

Хотілося б знати, оплата праці медичних працівників: жарт чи знущання?


Схожі матеріали:
👁 1742
Категорія: Суспільство
Теги: лікарня, медицина, медична сестра
Всього коментарів: 1

0
1 Санитар   (12.05.2011)
Думаю що все таки знущання.

Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ