Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Здоров'я
18.09.2011
Солоні і солодкі звички


Солоні і солодкі звички

Без цукру і солі їжа здається прісною і несмачною, хоча сьогодні тільки ледачий не говорить про їх шкоду для здоров'я. Як же підсолодити і "підсолити" своє життя так, щоб не було зайвих проблем?

Чим замінити цукор

700 років тому людство уперше спробувало тростинний цукор. Коштував такий продукт занадто дорого, щоб стати широковживаним.

У 1802 році в Російській імперії побудували перший цукровий завод, де цукор робили з буряка. І понеслося - відтоді солодке могли собі дозволити не лише багаті люди. Проте незабаром з'явилися хвороби, пов'язані з надмірним вживанням цукрового піску, - це карієс, ожиріння і цукровий діабет.

Якщо у ваших родичів є такі неприємності із здоров'ям - краще поберегтися змолоду і замінити цукор такими інгредієнтами, як натуральний мед, медова трава (стевия), фруктоза.
По-перше
, багато їх не з'їси.
По-друге
, вони дорожчі за цукор.
По-третє
, вони набагато краще засвоюються організмом.

Увага, лікарі говорять, що штучні замінники цукру - не так корисні, як вважалося після їх винаходу. Особливу тривогу викликає аспартам (Е951) - з одного боку він низькокалорійний, але з іншої - в 200 разів солодше цукру! В результаті його регулярного вживання виникає постійна спрага, посилюється апетит і погіршується обмін речовин.

Чим замінити сіль

У день людині досить лише 5 грамів солі. Усе, що ми їмо понад цю міру, викликає проблеми із здоров'ям. Кухарська сіль має властивість затримувати воду в організмі, із-за якої виникають набряки. Крім того, велика кількість солоненького, як і сладенького, викликає ожиріння.

Йодована і морська сіль - кращі замінники звичайної кухарської: корисніше і солоніше неї.

Один їх цікавих слов'янських кулінарних порад про те, як обійтися під час куховаріння без солі, пов'язаний з буряком. Так-так, той самий, з якого виготовляють цукор. Проте у буряковому соку, окрім солодких речовин, є легкозасвоювана органічна сіль.

Ще один спосіб не пересолити, але зробити смачно, знають японці. Вони зовсім не вживають сіль - можливо, тому показник їх тривалості життя - кращий у світі? Сіль жителі країни Ранкового сонця замінюють сушеними і дрібно порубаними водоростями.

Схожі матеріали:
   Категорія: Здоров'я | Переглядів: 1097
Теги: здоров'я, цукор, організм, сіль
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ