Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
07.04.2012
Православні Полтавщини відзначають сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці


Православні Полтавщини відзначають сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі.

Перші відомості про Благовіщення відносяться до 560 року, коли імператор Іустиніан вказав дату святкування Благовіщення – 25 березня (7 квітня за новим стилем). Католики святкують Благовіщення 25 березня.

 Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл і повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. За переказами, в руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.

Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято.

 Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі.

 Зі святом пов'язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть "птах гнізда не в'є цього дня", – казали українці.

 Вважається, що на Благовіщення і Великдень в пеклі не мучать грішників.

Народжені на Благовіщення тварини, вважали, будуть каліками. А з яйця, яке знесе курка в це свято, може вилупитися чорт, тому його радять кинути в річку.

Grebenka.com


Схожі матеріали:
   Категорія: Полтавщина | Переглядів: 1128
Теги: Пресвята Богородиця, Благовіщення, Полтавщина
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ