Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
19.07.2012
Продавати пиво, алкогольні напої неповнолітнім заборонено


Продавати пиво, алкогольні напої неповнолітнім заборонено

У лютому 2010 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв", яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156, чим передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних та тютюнових виробів.

Основною метою цього законодавчого акту є стимулювання здорового способу життя, підвищення культури споживання слабоалкогольних напоїв.

Згідно з вимогами зазначеного Закону забороняється споживати пиво (крім безалкогольного), алкогольні і слабоалкогольні напої:
- у закладах охорони здоров'я;
- у навчальних та освітньо-виховних закладах;
- у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у під земних переходах;
- у закладах культури;
- у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластмковій тарі);
- у ліфтах і таксофонах;
- на дитячих майданчиках;
- на спортивних майданчиках;
- у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.
Забороняється куріння тютюнових виробів:
• у ліфтах і таксофонах;
• у закладах охорони здоров'я;
• у навчальних та освітньо-виховних закладах;
• на дитячих майданчиках;
• на спортивних майданчиках;
• у під'їздах житлових будинків;
• у підземних переходах;
• у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
- у закладах громадського харчування;
- у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
- у приміщеннях закладів культури;
- у приміщеннях закритих спортивних споруд;
- у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "КУРІННЯ ЗАБОРОНЕНО!".

Крім цього, даним Законом забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів:
- особами, які не досягли 18 років;
- особам, які не досягли 18 років;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я;
- у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а такожу відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
- у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
- з торгових автоматів;
- на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробіву блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива);
-  поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
- у споживчих упаковках, що містять менше 20 цигарок;
- з рук;
- у невизначених для цього місцях торгівлі.
Відповідно до плану, розробленого кримінальною міліцією у справах дітей Гребінківського райвідділу міліції регулярно проводяться профілактичні заходи, в ході яких відвідуються місця масового віллочинку молоді та контролюються торгівельні заклади щодо недопущення продажу дітям алкоголю і тютюну.

На сьогоднішній день законодавство в цьому плані стало більш суворим. Порушенням вважається продаж особам, які не досягли 18 років не тільки міцних алкогольних, а і слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблема сьогодення


На жаль, негативним моментом є несвідомість продавців та працівників торгівлі. Вже з початку поточного року працівником кримінальної міліції у справах дітей Гребінківського райвідділу міліції складено 3 адміністративні протоколи за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.156 КУпАП (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами).

Наприклад, у одному із магазинів, розташованих на території Гребінківського району, був виявлений факт продажу тютюнових виробів 16-річному юнаку. У відношенні продавчині за статтею 156 КУпАП складено адміністративний протокол, який для прийняття законодавчо правильного рішення був направлений на розгляд до адміністративної комісії при міській раді.

Шановні підприємці та продавці!


Звертаємося до вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напоїтатютюнові вироби дгтям. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось може запропонувати закурити чи випити й Вашій дитині. І ніхто не може сказати, що після цього може статися.

За дані неправомірні дії передбачена адміністративна відповідальність - за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб'єкта господарювання застосовується штраф у розмірі 6800 грн.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав забороненийтовар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності і також сплачує штраф від 500до 1700 гри. Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Ст. інспектор по РН та ГФ СДІМ Гребінківського РВ УМВС України
в Полтавській області,
газ. «Гребінчин край»Схожі матеріали:
👁 3773
Категорія: Новини Гребінки
Теги: куріння. тютюнові вироби, цигарки, безалкогольне пиво, штраф, алкоголь, Гребінківський райвідділ міліції, Пиво
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ