Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

01.12.2012

Гребінківська міська рада запевняє, що ознайомитися з генпланом міста можна за першої вимоги

Понад 70 міських рад України запевняють, що ознайомитися з генеральним планом міста можна за першої вимоги

70 міських рад України запевняють, що ознайомитися з генпланом міста можна за першої вимоги

Понад 70 міських рад України запевняють, що ознайомитися з генеральним планом міста можна за першої вимоги. Для цього потрібно лише відвідати міську раду або райдержадміністрацію, де зберігаються документи.

Такі відомості отримав Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) спільно з партнерськими організаціями під час моніторингу доступності генеральних планів міст. У ході дослідження громадські організації  направили інформаційні запити до всіх 459 міських рад України, в тому числі і до Гребінківської міської ради.

Серед іншого, у запиті містилося прохання надати для ознайомлення головний містобудівний документ. На запити у доступі до генпланів більшість міських рад відмовили, пославшись на різні переважно протизаконні підстави. Проте, понад 70 міських рад запевнили, що хоча надіслати копію генплану поштою вони не можуть, громадяни можуть особисто ознайомитися із генеральним планом у приміщенні міської ради в зручний для них час.

Чи справді так? Непоодинокими є випадки, коли посадові особи вводять населення в оману, сподіваючись, що громадяни не стануть перевіряти їхні слова.

Відвідайте міську раду та перевірте чи говорять правду чиновники саме Вашої міської ради, радить Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Пару годин на ознайомлення із генпланом – це добра інвестиція у власне майбутнє. Перевірте, що планується  поруч із вашим будинком! Чи не перебуває він у зоні відселення та не підлягає примусовій конфіскації? Чи не знаходиться Ваше житло або робота у зоні шумового, хімічного, радіаційного забруднення? А дитячий садок, школа, які відвідують Ваші діти? Де проходитимуть нові межі міста, дороги, магістральні водо-, електричні та газові мережі? Всю цю інформацію можна знайти у генпланах.

Хто володіє генпланом – володіє містом. Станьте господарем міста і Ви! Отримавши доступ до генплану, Ви зможете контролювати дії чиновників, перевіряти законність будівництва та упередити незаконні забудови, знищення зелених зон та руйнування пам’яток історії.

ДОВІДКА

Оскільки в Гребінківській міській раді відсутні віділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та посада архітектора, Генеральний план м. Гребінка знаходиться у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, м. Гребінка, пров. Днмитрова, 1, тел. (05359) 91-3-91, кабінет №30; графік роботи: щоденно з 8.00 до 17.00, перерва на обід з 12.00 до 13.00; вихідні дні: субота, неділя.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив


Схожі матеріали:
👁 1418
Категорія: Новини Гребінки
Теги: інструкція, генплан, міська рада, місто, Гребінка
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ